گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

سهم مسكن مهر در بازار ملك

 

سهم مسكن مهر در بازار ملك

 

آزموني براي اولين‌بار در مسكن‌مهر برگزار شده كه درجه بهره‌وري اين طرح را از بابت «مقبوليت واقعي مسكن‌مهر در بازار تقاضا» براي صاحبان طرح مشخص مي‌كند و در عين حال تكليف انتقادهاي نه چند كم‌حجمي را كه اين روزها به مسكن‌مهر وارد مي‌شود روشن مي‌سازد.

براي تشخيص ميزان «مقبوليت واقعي طرح مسكن‌مهر در بازار تقاضا» آزموني انجام شده كه معطوف به ميزان تقاضا براي اين واحدهاست؛ منتقدان مسكن‌مهر مي‌گويند، بيش از نيمي از واحدهاي مسكوني‌مهر در حال‌ساخت مشتري ندارند؛ اما در آزموني كه سازمان ملي زمين‌ومسكن –مجري احداث يك ميليون و 140 هزار مسكن‌مهر- انجام داده، اعلام كرده است كه تا پايان سال90 نسبت حجم متقاضيان موثر - خانوارهايي كه با ثبت‌نام در سامانه مسكن‌مهر براي دريافت اين واحدها مصمم هستند- به تعداد واحدها، 95 درصد بوده و در ابتداي سال91 به‌خاطر افزايش ظرفيت ساخت مسكن‌مهر، اين نسبت به 81 درصد رسيده است.

اين فاصله 19 درصدي بين عرضه و تقاضا در بازار مسكن‌مهر نيز ناشي از پيش‌بيني وزارت راه‌وشهرسازي براي اضافه‌شدن جمعيت جديد متقاضي در آينده نزديك است كه اين دو سطح را سربه‌سر مي‌كند. رييس سازمان ملي زمين‌ومسكن با تاكيد براينكه امسال 600 هزار واحد مسكوني‌مهر در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر جمعيت تحويل متقاضيان خواهد شد، گفت: هم‌اكنون ميانگين پيشرفت فيزيكي ساخت‌وسازهاي اين طرح 83 درصد است. احمد اصغري ‌مهرآبادي افزود: از اين به بعد مجوز جديد ساخت مسكن‌مهر در هر استان فقط در صورتي كه استاندار مربوطه بتواند تقاضاي مازاد بر واحدهاي فعلي را اثبات كند، صادر خواهد شد.

آزموني براي اولين‌بار در مسكن‌مهر برگزار شده كه درجه بهره‌وري اين طرح را از بابت «مقبوليت واقعي مسكن‌مهر در بازار تقاضا» براي صاحبان طرح مشخص مي‌كند و در عين حال تكليف انتقادهاي نه چند كم‌حجمي را كه اين روزها به مسكن‌مهر وارد مي‌شود روشن مي‌سازد.

منتقدان مسكن‌مهر بعد از يكسري اشكالات به محل و موقعيت زمين‌هاي اختصاص داده‌شده به اين طرح –دوري زمين از شهرهاي اصلي- اخيرا «نبود مشتري براي اين آپارتمان‌ها» را به عنوان نتيجه ايرادها مطرح كرده‌اند، اما نتايج آزمون دولت نشان مي‌دهد در حال حاضر براي 95 درصد واحدهاي مسكوني‌‌مهر در حال ساخت، در سامانه وزارت راه‌وشهرسازي، تقاضاي ثبت‌نام شده وجود دارد كه اين آمار، قابل‌استفاده بودن اين واحدها از نگاه بازار تقاضا را تاييد مي‌كند.

گزارش دنياي‌اقتصاد از جزئيات اين آزمون كه توسط سازمان ملي زمين‌ومسكن – مجري احداث يك ميليون و 140 هزار مسكن‌مهر در كشور- انجام شده حاكي است: تا پايان سال90 مجموع قراردادهاي ساخت مسكن‌مهر بين انبوه‌سازان و ادارات استاني سازمان ملي زمين‌ومسكن در كل كشور معادل 970 هزار واحد مسكوني بوده است كه براي خريد اين واحدها، 925 هزار و 768 نفر متقاضي واجد شرايط در سامانه وزارت راه‌وشهرسازي اسم‌نويسي كرده‌اند. به اين ترتيب صرف‌نظر از برنامه ساخت‌وساز سال91، فعلا بيش از 95 درصد آپارتمان‌هاي مسكن‌مهر داراي متقاضي است.

سازمان ملي در عين حال با توجه به نيازسنجي سال‌هاي قبل و تخمين تقاضاي جديد ناشي از ازدواج، ابتداي امسال ساخت 170 هزار واحد جديد مسكن‌مهر را براي سال91 در دستور كار قرار داد كه ظرف‌ ماه‌هاي آتي با ادامه ثبت‌نام از سوي متقاضيان واجدشرايط، آمار عرضه و تقاضا در بازار مسكن‌مهر سربه‌سر مي‌شود، اما در حال حاضر با احتساب ظرفيت جديد كه رقم كل ساخت مسكن‌مهر را به يك ميليون و 140 هزار واحد رسانده، حجم تقاضاي ثبت‌نام شده، معادل 81 درصد عرضه است.رييس سازمان ملي زمين‌ومسكن درباره ميزان عرضه مسكن‌مهر و تقاضا براي آن گفت: فاصله 19 درصدي بين واحدهاي در حال ساخت و تقاضاي موثر –خانوارهايي كه با ثبت‌نام در سامانه مسكن‌مهر براي دريافت اين واحدها مصمم هستند- در شرايطي كه اسم‌نويسي از سوي متقاضيان در شهرهاي مختلف ادامه دارد، قابل توجه نيست و با محاسبات جمعيتي كه در هر استان انجام شده، اين فاصله به تدريج و با پيشرفت فيزيكي ساخت واحدها، از بين مي‌رود.

پيشرفت مسكن‌مهر: 83 درصد
احمد اصغري‌مهرآبادي در گفت‌وگو با دنياي‌اقتصاد ميانگين پيشرفت فيزيكي پروژه‌هاي مسكن‌مهر در كشور را 83 درصد اعلام كرد و افزود: در حال حاضر بيش از 700 هزار واحد در مرحله اتمام سفت‌كاري و نزديك به نيم ميليون واحد نيز در مرحله اتمام نازك‌كاري قرار دارد.
رييس سازمان ملي زمين‌ومسكن تصريح كرد: طبق جدول زمان‌بندي تحويل واحدهاي مسكوني‌مهر، امسال 600 هزار واحد از مجموع آنچه توسط سازمان ملي، مديريت مي‌شود –به غير از آمار شهرهاي جديد و شهرهاي كمتر از 25 هزار نفر جمعيت- تحويل متقاضيان مي‌شود كه اين حجم، سه برابر افتتاح‌هاي سال گذشته خواهد بود.

مجوز جديد منوط به درخواست استانداران
رييس سازمان ملي زمين‌ومسكن با تاكيد براينكه امضاي قرارداد جديد براي ساخت مسكن‌مهر فعلا متوقف شده است، گفت: اين توقف مطلق نيست و اگر در هر استان، استاندار بتواند اثبات كند نياز مسكن‌مهر در آنجا بيش از ظرفيت ساخت‌وسازهاي فعلي است، مجوز جديد داده خواهد شد.مهرآبادي در ادامه گفت‌وگو با دنياي‌اقتصاد افزود: براي امسال، سهميه 300 هزار واحدي براي مسكن‌مهر خودمالكي تعريف كرده‌ايم و سهم هر استان از اين تعداد را به استانداران ابلاغ كرده‌ايم. در قالب طرح مسكن‌مهر خودمالكي، هر انبوه‌ساز در هر جاي كشور كه ساخت‌وساز معمولي با كاربري مسكوني را در دست دارد، مي‌تواند به ازاي هر واحد در حال ساخت، از تسهيلات ارزان‌قيمت مسكن‌مهر استفاده كند مشروط به اينكه متعهد شود واحدها را به افراد حائز شرايط چهارگانه مسكن‌مهر واگذار كند.

نگران دولت‌هاي بعدي نيستيم
مسووليت راهبري و تحويل بخشي از واحدهاي مسكوني‌مهر به‌طور قطع و يقين از عمر باقيمانده اين دولت خارج است و به ناچار متوجه دولت بعدي خواهد شد.اما چه تضميني وجود دارد كه باقيمانده پرونده افتتاح‌ها و واگذاري‌هاي مسكن‌مهر توسط دولت بعدي، پيگيري شود؟رييس سازمان ملي زمين‌ومسكن در پاسخ به اين پرسش به دو مستند قانوني و تجربه دولت‌هاي گذشته اشاره مي‌كند.احمد اصغري‌مهرآبادي معتقد است: مسكن‌مهر فراتر از مصوبه دولت و به شكل قانون مصوب مجلس درآمده است و در طول زمان همه دولت‌ها موظفند تعهدات به‌وجود آمده در اين طرح را به اتمام برسانند.

مهرآبادي همچنين با اشاره به اينكه در همين دولت، تعهدات دولت‌هاي قبل در دو پروژه مشاركتي و استيجار، پيگيري و اجرايي شده، گفت: در طول تاريخ بعد از انقلاب چنين چيزي اتفاق نيفتاده و هميشه از دولت‌هاي قبل، طرح‌هاي در دست اجرا براي دولت‌هاي بعد مانده كه ديديم انجام شده و پايان گرفته است چون منافع مردم در اين طرح‌ها اولويت دارد نه نگاه دولت‌ها. ممكن است دولت‌هاي بعد به هر دليل علاقه‌اي به شروع پروژه‌هاي جديد مسكن‌مهر نداشته باشند؛ اما تعهدات فعلي و ساخت‌وسازهايي را كه تا پيش از اتمام كار دولت دهم، تمام نشود به سرانجام خواهند رساند.رييس سازمان ملي زمين در عين حال پيش‌بيني كرد: تاثير مسكن‌مهر بر كنترل قيمت مسكن و سهم 11 درصدي اين طرح در بازار اشتغال، بعيد است هر دولتي را از ادامه اين طرح منصرف كند.


سهم مسكن مهر در بازار ملك

فريد قديري

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 348

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 31674

بازدید کل 526562

اکنون 211 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت