گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

دو طرح مجلس براي مهار مسكن

دو طرح مجلس براي مهار مسكن

 

«ساماندهي حق‌كميسيون مشاوران‌ املاك» و «ماليات بر خانه‌هاي خالي» عناوين دو طرح مدنظر كميسيون اقتصادي مجلس است كه با استناد به دو گزارش مركز پژوهش‌هاي مجلس قرار شده پروسه تصويب قانون براي اين طرح‌ها به جريان بيفتد.

براين اساس، رابطه فعلي دستمزد مشاوران‌املاك با قيمت مسكن –درصدي از ارزش معامله- به عنوان انگيزه جدي براي سوق صعودي قيمت‌‌ها مورد نقد است؛ به طوري كه پيشنهاد شده حق‌كميسيون برمبناي متراژ آپارتمان‌ها به صورت رقم مطلق محاسبه و اخذ شود. همچنين براي اخذ ماليات از خانه‌هايي كه بيش‌از 6ماه خالي مانده‌اند، رقم دودرهزار ارزش ملك پيشنهاد شده است.

دو طرح مجلس براي كنترل مسكن
گزارش مركز پژوهش‌هاي مجلس از علت رشد اجاره‌بهاي مسكن: ردپاي «هدفمندي» در بازار اجاره

كميسيون اقتصادي مجلس مصمم شده براي كنترل قيمت مسكن و اجاره‌بها در تهران، دو پيشنهادي را كه پيش‌تر توسط مركز پژوهش‌هاي مجلس براي ساماندهي بازار مسكن ارائه شده بود، در قالب طرح به صحن بياورد تا پس از تصويب و تبديل آن به قانون، دولت را موظف به اجراي آنها كند.
«ساماندهي حق‌كميسيون مشاوران‌املاك» و «ماليات بر خانه‌هاي خالي» عناوين دو طرح مدنظر كميسيون اقتصادي مجلس هستند كه سابقه طولاني هر كدام از اين دو به راحتي در طبقات بايگاني يكي دو دستگاه دولتي كه سال‌ها به دنبال اجراي آن توسط ساير دستگاه‌ها بودند، قابل رويت است.

مقابله مالياتي با خانه‌هاي خالي قبل از آنكه مورد توجه نمايندگان مجلس قرار بگيرد، در وزارت مسكن يك‌بار در سال‌هاي 86 تا 88 و بار ديگر در سال90 به يك بسته سياستي تبديل شد و براي اجرا در قالب مصوبات داخلي دولت در اختيار وزارت اقتصاد قرار گرفت؛ اما استناد مراجع مالياتي به «اخذ ماليات فقط با ابلاغ قانون مصوب مجلس» در هر دو بار، تلاش وزارت مسكن براي عرضه واحدهاي مسكوني بدون استفاده به بازار مصرفي را كاملا ناكام گذاشت.
خلأ قانون براي خانه‌هاي خالي، حالا تعدادي از نمايندگان مجلس را به پيگيري واداشته است.

طرح اول: ماليات
كميسيون اقتصادي مجلس براي تصويب طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي، از مطالعاتي كه مركز پژوهش‌هاي مجلس در اين باره انجام داده و همچنين بسته‌ مالياتي را كه سال گذشته وزارت راه‌وشهرسازي تهيه كرده بود، استفاده مي‌‌كند.

گزارش «دنياي‌اقتصاد» از جزئيات اين طرح حاكي از اين است: مطابق پيشنهاد مركز پژوهش‌هاي مجلس قرار است با وضع نرخ مناسب ماليات بر خانه‌هاي خالي از سكنه‌اي كه حداقل 6ماه خالي بوده‌اند، هزينه خالي نگه داشتن اين خانه‌ها براي مالكان افزايش يابد و با اين اهرم در شرايط نابرابر عرضه و تقاضا، از رشد بي‌رويه قيمت مسكن جلوگيري شود.

اين مركز معتقد است: ظرفيت قابل توجهي از واحدهاي مسكوني نوساز در شهر تهران به صورت خالي از سكنه وجود دارد كه تمهيدات لازم براي عرضه اين واحدها به بازار به تعديل قيمت و اجاره‌بها مي‌انجامد.
مركز پژوهش‌ها استفاده از ابزار ماليات براي كاهش تعداد خانه‌هاي خالي را شيوه مرسوم در كشورهاي توسعه‌يافته از جمله آمريكا، فرانسه و انگليس معرفي و تاكيد كرده است: در آمريكا تحت تاثير اخذ اين ماليات، نرخ بيكاري و تعداد خانه‌هاي خالي تا 16 درصد كاهش يافت.

هر چند اين مركز در مطالعات خود رقم ماليات را مشخص نكرده اما در بسته‌اي كه سال گذشته وزارت راه‌وشهرسازي براي تحول مالياتي به دولت ارائه كرد، نرخ پيشنهادي براي اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي رقمي معادل «دو در هزار ارزش روز واحدمسكوني به ازاي هر ماه» تعيين شده كه كميسيون اقتصادي مجلس براي تصويب طرح همين نرخ را به عنوان مبنا قرار خواهد داد. براساس اين پيشنهاد، چنانچه مدت بلااستفاده بودن آپارتمان به سال دوم بكشد، نرخ ماليات به «چهار در هزار ارزش روز» افزايش مي‌يابد.
به اين ترتيب چنانچه همين پيشنهاد در متن طرح كميسيون اقتصادي تصويب شود براي يك آپارتمان نوساز نيمه‌لوكس در تهران كه ارزش روز آن حدود 250 تا 300 ميليون تومان خواهد بود، در صورت خالي ماندن، مالياتي ماهانه‌ معادل 500 هزار تومان تعلق مي‌گيرد.

طرح دوم: پورسانت
كميسيون اقتصادي مجلس علاوه بر اينكه خانه‌هاي خالي را معضل بازار مسكن و عامل تحريك قيمت‌ها مي‌داند، به حق‌كميسيون مشاوران‌املاك نيز ورود كرده و قصد دارد از طريق قانون به شيوه مرسوم بنگاهي‌ها در دريافت پورسانت از خريدار و فروشنده و مالك و مستاجر پايان دهد.

در حال حاضر مشاوران‌املاك معادل 5/0 تا يك درصد ارزش فروش ملك و همچنين معادل يك‌چهارم اجاره‌بها از هر كدام از طرفين معامله پورسانت دريافت مي‌كنند.
اين كميسيون براي ساماندهي فعاليت مشاوران‌املاك به بررسي‌هاي دفتر مطالعات اقتصادي مركز پژوهش‌هاي مجلس استناد كرده است.
دفتر اقتصادي مركز پژوهش‌هاي مجلس معتقد است: به دليل وابستگي حق‌الزحمه مشاوران‌املاك به ارزش ملك مورد معامله، بنگاهداران انگيزه كافي براي افزايش دادن قيمت‌ها را دارند و بايد رابطه بين قيمت مسكن و حق‌كميسيون املاكي‌ها قطع شود.

در مطالعات مكتوب مركز پژوهش‌ها همچنين آمده است: همه ساله در شروع فصل تابستان به دليل نابساماني اجار‌ه‌بها و نارضايتي مستاجران، ساماندهي اين بازار اهميت پيدا مي‌كند؛ اما مطالعات درباره علت افزايش اجاره‌بهاي مسكن در تابستان سال90 نشان داد اجراي قانون هدفمند‌كردن يارانه‌ها و بازپرداخت نقدي آن انگيزه افزايش اجاره‌بها را بيشتر كرده است و گذشته از آن انتظارات تورمي ناشي از افزايش قيمت مصالح ساختماني بر قيمت مسكن در كلان‌شهرها به خصوص تهران موثر بوده است.

در گزارش مركز پژوهش‌هاي مجلس كه تحت عنوان «پيشنهادي براي نحوه محاسبه حق‌الزحمه مشاوران‌املاك» در اختيار كميسيون اقتصادي مجلس قرار گرفته، يك سناريو براي محاسبه ارائه شده است كه در آن، ارتباط حق‌كميسيون مشاوران‌املاك با قيمت كاملا قطع شده؛ طوري كه حق‌الزحمه متناسب با متراژ واحدهاي مسكوني تعيين مي‌شود.
مركز پژوهش‌هاي مجلس با پيشنهاد اين سناريو تاكيد كرده است: به لحاظ كارشناسي تعيين حق‌الزحمه يا حق‌كميسيون مشاوران‌املاك براساس ارزش ملك و سطح‌بندي اين ارزش مطابق سناريو مي‌تواند ضمن رفع مشكل وابستگي حق‌الزحمه مشاوران‌ به ارزش ملك، منافع طرفين در بازار مسكن را حفظ كند.

 

دو طرح مجلس براي مهار مسكن

روزنامه دنياي اقتصاد- فريد قديري

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 148

بازدید دیروز 1147

بازدید ماه 26503

بازدید کل 521391

اکنون 244 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت