گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

روزنوشت چهارشنبه 24 خرداد ماه (دانشگاه و تولید ملی، بازار انرژی عراق ، مصاحبه با تلویزیون و مباحثه با دکتر عدالتیان)

 

متاسفانه امروز جلسه شورای مشاورین امور بین الملل اتاق را به علت تشکیل جلسه فوق العاده هئیت رئیسه از دست دادم و با توجه به جلسه مشترک روز شنبه هیئت رئیسه اتاق تهران و ایران در رابطه با نحوه تامین مالی اتاق و اجرائی نمودن دریافت یک در هزار مالیاتی از فروش گفتگو و همفکری شد و هیئت رئیسه تاکید نمود که ضمن حفظ استقلال مالی و اداری اتاق تهران باید جهت تامین کسری بودجه اتاق ایران خصوصاً در رابطه با احداث ساختمان اتاق جهت شهرستانها همکاری گردد و لذا باید در یک چهارچوب شفاف و قابل قبول که تمامی اتاقهای بزرگ توافق نمایند این کار تحقق پذیرد.
پس از جلسه هیئت رئیسه خود را جهت جلسه کمیسیون انرژی اتاق مشترک ایران و عراق که امروز در اتاق تهران با حضور دکتر آل اسحاق، نمایندگان شرکت پخش و پالایش ، ستاد توسعه روابط با عراق و اعضاء کمیسیون تشکیل میگردد آماده نمودم.
جلسات کمیسیون انرژی از طرف اعضاء و تشکل ها با استقبال مواجه میشود بطوریکه در سالن جلسات هیئت رئیسه اتاق تهران مجبور به اضافه کردن صندلی شدیم تا پاسخگوی استقبال اعضاء باشیم .
دستور جلسه امروز را سه موضوع مشکلات شرکت های حمل ونقل در انتقال فرآورده ها به عراق با شرکت پخش و پالایش ، گزارش هیئت اعزامی از کمیسیون و تشکل ها به عراق جهت صدور خدمات فنی و مهندسی و پیشنهاد مشاورین جهت مطالعه پروژه ها و تعریف پروژه در عراق می باشد.
آقایان دکتر فزونی و زارع به نمایندگی از 9 شرکت حمل و نقل صادراتی حضور یافته و مشکل چند ساله خود را بیان نمودند که توافق شد یک کارگروه مشترک با حضور نمایندگان اتاق مشترک، شرکت ملی پخش، ستاد عراق و نمایندگان شرکتهای نفتی تشکیل و موضوع مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
گزارش سفر هیئت بخش خصوصی به عراق و همکاری خوب سفارت مورد استقبال اعضاء قرار گرفت و توافق شد این گروه فنی و مهندسی مجدداً از عراق و خصوصاً بصره بازدید نمایند و با همکاری اتاق مشترک یک دایرکتوری از توان فنی و مهندسی شرکتهای نفتی ایران به زبان عربی تهیه و در عراق توزیع گردد.
ضمناً در رابطه با گزارش آقای اردشیریان مبنی بر انتصاب یک رایزن انرژی در بازار عراق و تخصیص حداقل ده میلیون دلار جهت بررسی بازار عراق و تعریف پروژه های فنی و مهندسی نیز توافق شد که با سازمان توسعه تجارت و ستاد عراق پیگیری گردد.
امروز بعداظهر در سمینار تولید ملی که توسط دانشگاه امیر کبیر برگذار گردیده است با آقای مهندس صافدل در یک میزگرد حضور داشتیم و لذا مورد فوق را طی یادداشتی به ایشان ارسال و خواستار پیگیری شدم علاوه بر موارد فوق اعضاء کمیسیون با توجه به حضور آقای دکتر آل اسحاق مشکلات خود را بشرح زیر بیان نمودند.
1. ویزا     2.صدور ضمانت نامه جهت شرکت در مناقصه  3. بروکراسی عراق و مسیر طولانی ثبت شرکت در عراق   4.عدم تامین مالی شرکت های ایران جهت سرمایه گذاری در عراق و نهایتاً مشکل بانکی بین دو کشور
قبل از پایان جلسه با اصرار پرسنل روابط عمومی اتاق تهران از جلسه خارج شدیم و یک مصاحبه نسبتاً مفصل در رابطه با اتاق بازرگانی، فلسفه اتاق، وظایف اتاق، منافع اتاق برای اعضاء در جامعه ، عملکرد اتاق تهران و دیگر ابهامات راجع به اتاق و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار صحبت کردم و قرار است این مصاحبه درچند قسمت از شبکه سراسری پخش گردد امیدوارم که توانسته باشم حق مطلب را اداء نمایم.
خبرنگار بدون مقدمه چالش فعلی اتاق بازرگانی را سوال نمود که من به دو موضوع اشاره کردم.
1-چالش تعامل اتاق با دولت  2- نسل اولی بودن اتاقهای بازرگانی و تشکل ها در ایران.
بلافاصله خود را به دانشگاه امیرکبیر رساندم تا در یک میزگرد که با عنوان تولید ملی و بازار تشکیل شده بود مشارکت نمایم اعضاء میزگرد آقایان دکتر روستا، دکتر عدالتیان، دکتر نجاتی و مهندس صافدل بودند که نقطه نظرات خود را بیان نموده بودند و من هم در چند دقیقه نقطه نظرات خود را در این رابطه بیان نمودم که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.
اینجانب با اشاره به چهار چوب مفهومی رونق تولید ملی که آن را در قالب افزایش قدرت رقابت پذیری اقتصاد ملی کشور تعریف نمودم خواستار بهبود این رتبه در جهان شدم و ارتباط تولید ملی و بازار را از طریق رقابت پذیری دانستم.
در رابطه با اقدامات مورد لزوم جهت تحقق رونق تولید ملی به نظرسنجی اتاق ایران اشاره نمودم که فعالین اقتصادی عضو اتاق سه استراتژی بهبود فضای کسب و کار، تامین امنیت سرمایه گذاری و کاهش تصدیگری دولت اشاره نموده اند که حاکی از لزوم تغییر در نگرش ها و دیدگاهها، اصلاح سیاست ها و تغییرات در سطح بنگاه حکایت می نماید.
در جمع بندی میزگرد نیز آقای دکتر روستا " پروژه نادر" را ذکر نموده اند که عبارت است از تعییر در :
1-نگرش            2- انگیزش              3- دانش               4- روش و رفتارها
در این میزگرد آقای دکتر عدالتیان طبق معمول با زبان طنز نکاتی کلیدی را مطرح نمود و انسان اقتصادی مورد نظر در اقتصاد آزاد را مد نظر قرار داد و الزامات شناخت این انسان را بیان نمود.
در مسیر بازگشت به اتاق و منزل یکساعتی را با دکتر عدالتیان دراین مورد صحبت کردیم که برایم بسیار مفید و جالب بود و اصولاً ایشان به علت تحصیل در مکتب آلمان از ویژگیهای منحصر بفردی برخوردار می باشد ولی به علت شوخ طبعی کمتر توسط دوستان مورد توجه قرار میگیرد.
ایشان تفاوت نگرش انسان اقتصادی و اجتماعی را  توضیح داده و دیدگاه استادش "پیتر وایزه" آلمانی را نشریح نمود که اعتقاد دارد انسان برای به حداکثر رساندن مطلوبیت نهایی تلاش نمی کند بلکه مبنای تصمیم گیری" آلترناتیو کاست" ( هزینه فرصت)می داند  که در ازای بدست آوردن هر مطلوبیتی چه مطلوبیتی را از دست میدهد.
آخرین تئوری اقتصادی که برنده جایزه نوبل شد معتقد است انسان با توجه به نگرش به آینده تصمیم گیری می نماید و لذا قابل پیش بینی بودن اقتصاد کمک می نماید تا انسانها سریعتر و راحت تر تصمیم گیری نماید.
این روزها فوتبالیست. ساعت 9 که به منزل رسیدم وسایل ورزشی را برداشتم و خود را به مجموعه انقلاب رساندم و با وجود کمر درد یک فوتبال خوب و مهیج که تا حدودی ناشی از مسابقات فوتبال جام ملت ها می باشد بازی کردیم، اگر چه بازی را واگذار کردیم ولی از بازی خودم راضی بودم.
والسلام- سید حمید حسینی

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 539

بازدید دیروز 1379

بازدید ماه 30582

بازدید کل 525470

اکنون 155 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت