گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

نایب رییس اتاق بازرگانی: باید شبیه مجلس عمل کنیم

 


نایب رییس پارلمان بخش خصوصی لازمه پارلمان بخش خصوصی بودن اتاق بازرگانی را نیازمند شبیه سازی با مجلس شورای اسلامی و وظایف کمیسیونهای آن خواند.

پدرام سلطانی، نایب رییس پارلمان بخش خصوصی ایران در سیزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اتاق ایران به ارائه گزارش هیات رئیسه این اتاق از طرح ساماندهی کمیسیونهای اتاق ایران و پیش نویس شیوه نامه چگونگی تشکیل و اداره کمیسیونهای مشورتی اتاق ایران پرداخت.

او ضمن اینکه همزمانی ارائه این گزارش را با انتخاب هیات رئیسه اتاق ایران در سال گذشته به فال نیک گرفت،موضوع کمیسیونها را یکی از بحث های محوری و اساسی اتاق بازرگانی دانست.

تعریف سازوکار مشورت دهی به قوای سه گانه

نایب رئیس اتاق ایران با یادآوری وظیفه مشاوره دهی اتاق بازرگانی به قوای سه گانه کشور تاکید کرد: اتاق برای اجرای این وظیفه خود باید سازوکار کارآمد، مناسب و قوی برای ارائه این مشاوره در درون خود تعریف کند که قطعا بخش مهمی از این سازوکار، « کمیسیونها » هستند.

او گفت: در اسناد و مدارک موجود در اتاق، هیچ تعریف دقیق و روشنی از کمیسیونها وجود ندارد. در قانون اتاق نیز صرفا از لفظ کمیسیون های مشورتی استفاده شده و در آیین نامه سابق اتاق هم که سازوکار تشکیل کمیسیونها در آن تعریف شده، ماموریت کمیسیونها به طور کامل مشخص نشده است. سند دیگری نیز برای این امر وجود ندارد تا بتوان ماموریت کمیسیونها را بر اساس آن به روز کرده و آنها را با فعالیتی که در حال حاضر انجام می دهند، متناسب کنیم.

همانندسازی اتاق با مجلس و اتاق بازرگانی بین المللی

وی لازمه پارلمان بخش خصوصی بودن اتاق بازرگانی را نیازمند شبیه سازی با مجلس شورای اسلامی و وظایف کمیسیونهای آن خواند و گفت: در همین زمینه وظایف کمیسیونهای مجلس را از آیین نامه داخلی مجلس استخراج کردیم و شاید برخی از این وظایف قابل تسری به کمیسیونهای اتاق ایران باشد. به این مفهوم که در مجلس بررسی، اصلاح و تکمیل طرحها و ارائه گزارش و همینطور بررسی و اظهارنظر در رابطه با لوایح برنامه توسعه اقتصادی و چگونگی اجرا و نتایج حاصل از اجرای قوانین مصوب بر عهده کمیسیونها گذاشته شده است.

او ادامه داد: در اتاق بازرگانی این قوانین را می توانیم به صورت درونی و بیرونی قلمداد کنیم که هم ناظر بر فعالیت خود اتاق و هم ناظر بر مسایل و موضوعات محیط کسب و کار باشند.

وی کسب اطلاع از کم و کیف اداره امور کشور و تهیه گزارش جامع سالیانه را از دیگر وظایف کمیسیونها برشمرد.

کمیسیونها، سنگ بنای اتاق بازرگانی بین المللی

نایب رئیس اتاق ایران در تعریف کمیسیون از دیدگاه اتاق بازرگانی بین المللی گفت: کمیسیونها، سنگ بنای اتاق بازرگانی بین المللی هستند و سیاست اتاق را فرموله و قواعدش را به دقت تنظیم می کنند. یعنی سیاست ها را به نحوی مشخص میکنند که کاملا قابل فهم و اجرا باشند.

او افزود: کمیسیونها طرحهای بین المللی و دولتها را که بر حوزه موضوعه کمیسیون تأثیر می گذارند موشکافی کرده و کار کارشناسی و خبرگی بر روی آن انجام می دهند و مواضع حرفه ای (کسب و کاری) را برای تسلیم به سازمانهای بین المللی و دولتها تهیه و به ذی نفعان بیرونی خود ارائه میکنند.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران در ادامه خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم از همانندسازی و تطبیق کمیسیونهای اتاق با کمیسیونهای مجلس و اتاق بازرگانی بین المللی استفاده کرده و وظایف اتاق ایران را مشخص کنیم، در استخراج تطبیقی ماموریت کمیسیونها، وظایف کمیسیونها به سه بخش خلاصه می شود که بر اساس آن کمیسیونها بازوی هیأت نمایندگان در تشریح سیاست اتاق، پایشگر محیط کسب و کار و تولیدکننده پیشنهادهای اتاق یعنی مواضع بخش خصوصی در حوزه ماموریت خود هستند.

وی رسیدن به این هدف و پرداختن به این ماموریت را نیازمند الزاماتی از جمله تقویت محیط داخلی کمیسیونها دانست و گفت: این موضوع از خود اعضای هیات نمایندگان شروع می شود که باید به دنبال افزایش آگاهی نسبت به وظایف خود و ارتقای دانش برای انجام کارها باشند. همچنین باید از نخبگان بخش خصوصی و نخبگان خارج از این بخش و نیز مشاوران استفاده شود.

سلطانی هم چنین ارتقاء محتوای جلسات اعم از قاعده مندی، نظم پذیری، هدفمندی، خروجی محوری و تمرکز را مورد تاکید قرار داد و در همین زمینه گفت: کار مابین جلسات از طریق صرف وقت بیشتر از سوی هیأت رئیسه کمیسیون، استفاده از دبیران خبره و مشاورین و تعیین وظایف، تقسیم کار و مطالبه کار باید تقویت شود.

او با تاکید بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت های بخش خصوصی گفت: موضوعات نه صرفا در محدوده کمیسیونها بلکه باید در محدوده بزرگتری بررسی و کارشناسی شود. چراکه در این فضای پرچالش حتی درصورت استفاده از تمام ظرفیتها، امکان کمبود منابع برای پرداختن به همه مشکلات و مسایل بخش خصوصی وجود دارد.

سلطانی با بیان اینکه توزیع موضوعات، یکپارچگی عملیاتی و هم افزایی کارشناسی در اتاق ایران، اتاقهای شهرستانها و تشکلها باید صورت بگیرد، اذعان کرد: شبکه سازی پژوهشی نیز باید انجام شود به نوعی که اتاق و مجموعه های اتاق را با دیگر شبکه هایی که قادر به کمک کردن به اتاق در این ماموریت هستند، مانند مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها پیوند بزنیم.

تبدیل کمیسیونها به هاب کارشناسی بخش خصوصی

نایب رئیس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت تبدیل کمیسیونها به هاب کارشناسی بخش خصوصی تصریح کرد: طبق این تعریف از هاب کارشناسی؛ هر آنچه که راجع به محیط کسب و کار و بخش خصوصی انجام می شود باید یک معبری از کمیسیون داشته باشد، هر چه که لازم است تحت نظارت و مدیریت قرار گیرد از درون کمیسیون انجام شود و هر آنچه که به عنوان گزارش بخش خصوصی از اتاق خارج می شود باید از مسیر کمیسیون ها عبور کند.

او در عین حال دستیابی به این هدف را کاری مشکل توصیف کرد.

سلطانی ابراز امیدواری کرد با تصویب شیوه نامه چگونگی تشکیل و اداره کمیسیونهای مشورتی اتاق ایران که در آن ماموریت کمیسیونها تدوین شده است، کمیسیونها به سمت تبدیل شدن به هاب کارشناسی بخش خصوصی سوق داده شوند.

وی بررسی مشکلات کمیسیونها در ادوار گذشته و حرکت در جهت اصلاح، تعریف و یکسان سازی رویه ها و فرایندها، تدوین اولویتها و یکپارچه سازی برنامه کمیسیونها و تنظیم شیوه و چارچوب گزارش دهی کمیسیونها را از اقدامات انجام شده در طول 9 ماه گذشته در اتاق ایران عنوان کرد.

وی یادآور شد: به صورت هم زمان اقداماتی با همکاری معاونت امور استانهای اتاق ایران برای اتاقهای شهرستانها انجام شد که از آن جمله می توان به گرداوری اطلاعات کمیسیونهای اتاقهای شهرستانها، تعریف کار مشترک بین کمیسیونهای اتاق ایران و شهرستانها، حضور نمایندگان کمیسیونهای شهرستان در جلسات کمیسیونهای اتاق ایران، برنامه ریزی جهت برگزاری جلسات مشترک در شهرستانها، گرداوری پژوهشها و گزارشهای کارشناسی شهرستانها و ایجاد بانک اطلاعاتی پژوهشهای اتاقها اشاره کرد.

تبدیل اتاق ایران و مرکز تحقیقات به بانک اطلاعات بخش خصوصی

سلطانی گفت که برای اولین بار کار مشترکی بین کمیسیونهای اتاق ایران و اتاق های بزرگ شهرستانها شکل گرفته است و در همین فرایند اتاق ایران و مرکز تحقیقات آن به بانک اطلاعاتی تحقیقاتی بخش خصوصی اعم از خود اتاق ایران، اتاقهای شهرستانها و تشکلها تبدیل خواهد شد که این بانک اطلاعاتی در اختیار همگان است. ضمن اینکه از هرز رفتن منابع به دلیل موازی کاری جلوگیری کرده و کمک میکند که پژوهش ها در امتداد یکدیگر و برای تقویت و تکمیل هم باشند.

او گام بعدی را پیوند زدن تشکلهای توانمند به این شبکه و تعریف کار مشترکی با کمیسیونها بر تا در فضای جزیره ای کار نکنند.

وی پیوند زدن کمیسیونها با مراکز تحقیقاتی معتبر کشور از طریق مرکز تحقیقات و بررسیهای اقتصادی و معرفی موضوعات حوزه کسب و کار از جانب کمیسیونها برای پایان نامه های دانشجویی را از دیگر اقدامات ضروری در این راستا برشمرد.

تطبیق ساختار اتاق با نیاز بخش خصوصی کشور

سلطانی در ادامه سخنان خود به ارائه گزارش گردش کار تدوین آیین نامه چگونگی تشکیل و اداره کمیسیونهای مشورتی اتاق ایران پرداخت و توضیح داد: تلاش شد شیوه نامه ای تهیه شود که در شان حرکت به سمت جایگاه واقعی بخش خصوصی از طریق محور قرار دادن کمیسیونهای تخصصی اتاق باشد و با استفاده از ادبیات حرفه ای مدیریت بتوانیم ساختار اتاق را با آنچه که نیاز امروز بخش خصوصی کشور است، منطبق کنیم.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 549

بازدید دیروز 1379

بازدید ماه 30592

بازدید کل 525480

اکنون 219 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت