گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

رشدقيمت هادراستان۳.۷درصدبيشترازنرخ تورم کشور

رشدقيمت هادراستان۳.۷درصدبيشترازنرخ تورم کشور
بانک مرکزي هر ماه با انتشار جزئيات شاخص بهاي کالاها وخدمات مصرفي کشور نرخ تورم را به تفکيک اعلام مي کند. در اين ميان برخي جزئيات اين گزارش به تفکيک استان هاي کشور اعلام مي شود که در اين گزارش سعي شده است بر اساس گزارش هاي ماهانه بانک مرکزي نرخ تورم استان را از ابتداي سال گذشته (۱۳۹۰) تا آخرين موعد گزارش که فروردين ۱۳۹۱ است، محاسبه و آن را با نرخ تورم کشوري مقايسه کنيم.قبل از مرور نرخ تورم استان ضروري است که درباره نحوه محاسبه نرخ تورم توضيحاتي ارائه شود.

به گزارش افکار نیوز به نقل از روزنامه خراسان،بانک مرکزي بر مبناي سبدي از کالاها و خدمات مصرفي مردم در سال ۱۳۸۳ قيمت ۳۵۹قلم کالا وخدمات را که بيش از ديگر کالاها و خدمات مورد استفاده عموم مردم قرار مي گيرد، به عنوان معيار محاسبه شاخص قيمت ها قرار داده است. اين ۳۵۹قلم در مجموع سبد کالا و خدمات گفته مي شود.


هر يک از اقلام اين سبد بر مبناي سهمي که از سبد مصرفي خانوارها دارد، داراي ضريب اهميت است. به عنوان مثال قيمت مسکن و اجاره بها با سهم ۲۸درصدي در سبد خانوار بيشترين سهم را دارد.

شايان ذکر است انتخاب اين ۳۵۹قلم کالا و ضرايب اهميت آن، بر مبناي اطلاعاتي است که سال ۱۳۸۳ جمع آوري شده است. اين سبد و ضرايب اهميت آن هر چند سال يک بار تغيير مي کند و بر مبناي وعده اي که داده شده، امسال قرار است اين سبد بازنگري و به روز شود. بر اساس سبد فعلي سطح عمومي قيمت کالا و خدمات در سال ۱۳۸۳ معادل ۱۰۰ در نظر گرفته شده است و عدد شاخص کل در هر ماه به معناي افزايش سطح عمومي قيمت هاست.

به عبارت ديگر عدد شاخص کل قيمت کالاها و خدمات که در فروردين ۱۳۹۱ معادل ۳۱۷.۲ است، به اين معناست که سطح عمومي سبد کالاها و خدمات مصرفي از ۱۰۰ در سال ۱۳۸۳ به ۳۱۷.۲ در ابتداي سال ۹۱ رسيده است.

يعني ميانگين سطح عمومي قيمت ها طي ۸سال بيش از ۳برابر شده است.بر مبناي شاخص قيمت نرخ تورم محاسبه مي شود. در حال حاضر ۲نوع نرخ تورم توسط بانک مرکزي اعلام مي شود. نخست، نرخ تورم سالانه است که متوسط شاخص قيمت در ۱۲ماه منتهي به ماه مورد نظر نسبت به متوسط شاخص قيمت در ۱۲ماه منتهي به ماه مورد نظر در سال قبل از آن است.

نرخ تورم سالانه

به عنوان مثال نرخ تورم فروردين ماه ۱۳۹۱، ۲۱.۸ درصد اعلام شده است به اين معني که متوسط شاخص قيمت در ۱۲ماه از ارديبهشت ۹۰ تا فروردين ۹۱ تقسيم بر متوسط شاخص قيمت در ۱۲ماه از ارديبهشت ۸۹ تا فروردين ۹۰، ۲۱.۸درصد افزايش يافته است.بر اين مبنا بر اساس محاسبات خراسان از آمار بانک مرکزي نرخ تورم فروردين ماه ۱۳۹۱ در خراسان رضوي ۲۵.۵ درصد است که نسبت به نرخ تورم کشور ۳.۷ درصد بيشتر است.


دومين نوع نرخ تورم که به آن نرخ تورم ماهانه يا نقطه به نقطه گفته مي شود، به اين صورت است که شاخص قيمت در هر ماه سال با شاخص قيمت همان ماه در سال گذشته مقايسه مي شود.

بر اين مبنا نرخ تورم ماهانه (نقطه به نقطه) فروردين ۹۱، در کشور ۲۳.۹ درصد است و بر اساس محاسبات خراسان از آمار بانک مرکزي نرخ تورم ماهانه (نقطه به نقطه) فروردين ۹۱ در سال ۲۶.۲ درصد است که نسبت به نرخ تورم کشوري ۲.۳ درصد بيشتر است.

در همين حال محاسبات خراسان از نرخ تورم در ۲ استان اصفهان و فارس نشان مي دهد، نرخ تورم سالانه منتهي به فروردين ۹۱ در استان اصفهان ۲۲.۱ و دراستان فارس ۲۰.۸ است که به ترتيب ۳.۴ و ۴.۷ درصد کمتر از استان خراسان رضوي است. نرخ تورم نقطه به نقطه در اين ۲ استان به ترتيب ۲۵.۵ و ۲۶.۶ درصد است که در استان اصفهان ۷ دهم درصد کمتر از خراسان رضوي و در استان فارس ۴ دهم درصد بيشتر از خراسان رضوي است.

توضيحات يک کارشناس درباره محاسبه رشد قيمت ها به تفکيک استان

يک کارشناس اقتصادي در گفت وگو با خبرنگار خراسان امکان محاسبه رشد شاخص قيمت ها به تفکيک هر استان را تاييد کرد. رضا خواجه نائيني دانشجوي دکتراي اقتصاد دانشگاه فردوسي با اشاره به اين مطلب اظهار داشت: با توجه به اين که نرخ تورم در همه جاي دنيا در سطح کشوري محاسبه مي شود بهتر است محاسبات صورت گرفته در سطح استان ها را به جاي نرخ تورم، رشد سطح عمومي قيمت ها ذکر کنيم.

به گفته وي که مدير بخش سرمايه گذاري سازمان امور اقتصادي و دارايي استان نيز مي باشد ريشه پديده تورم يک پديده پولي است و به موضوع نقدينگي ارتباط دارد و چون نمي توان براي نقدينگي مرزهاي استاني در نظر گرفت نمي توان درباره دلايل رشد تورم به تفکيک استان ها اظهارنظر کرد. وي در عين حال افزود: افزايش سطح عمومي قيمت ها در هر استان را مي توان با ساير استان ها مقايسه کرد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 288

بازدید دیروز 1329

بازدید ماه 22848

بازدید کل 517736

اکنون 197 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت