گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

سرطان کپی رایت فرش ماشینی

 سرطان کپی رایت فرش ماشینی

سرطان کپي رايت در طرح هاي فرش ماشيني در حال ريشه کن شدن است

نگارش: سيد محمد سبطيني

 

راهي بس سخت است و دشوار ، امکان ندارد ، در اين مملکت قانون کجا بود ، راه به جايي نمي بريد و ...

سخناني بودند که اکثريت توليد کنندگان و کپي کاران زمزمه مي کردند اما...

هيچ گاه فراموش نمي کنم، اولين جلسه اي را که حدود 5 يا 6 سال پيش در خوشه صنعتي فرش ماشيني کاشان برگزار کرديم تا تشکيل صنف يا اتحاديه يا خانه طراحان يا هر چه که اسمش را بگذاريم را بدهيم که وضعيت اسف بار طرح و طراحي و کپي آثار هنري پايان گيرد ، قيمتها متعادل گردد و نظم و انضباطي حاکم شود که سود آن هم به توليد کننده و هم به طراحان برسد ، اما متاسفانه با سخنان نسنجيده برخي دوستان مبني بر اينکه در اين جلسه بيست و چند نفري فقط سه نفر طراح هستند و مابقي ما کپي کاريم ، ختم جلسه داده شد و همچنان صنعت کپي يکه تاز ميدان بود و متاسفانه بسيار هم خريدار داشت ، البته پر واضح است که هنوز هم چنين سارقان هنري هستند و مورد حمايت برخي از توليد کنندگان.

 سرطان کپی رایت فرش ماشینی

اما...

پس از چند سال مبارزه، مباحثه و روشنگري، جرقه اي تازه زده شد. به همت والاي چند تن از آقايان و بانوان طراح براي پاسداري از آثار هنري و مبارزه با کپي و کپي کاران کانون طراحان اورجينال کار فرش ماشيني کشور تاسيس شد .

اهداف و چشم اندازها مشخص، آيين نامه تنظيم و طرح واکسيناسيون ريشه کني صنعت کپي اجرا شد.

 

قيمتها يکسان سازي شد، مشتريان خوب و مشتريان بد بين اعضا رصد شدند. در صورتيکه يک مشتري اخلاق حرفه اي نداشت به اعضا معرفي شده و در ليست سياه هر يک از آنها قرار مي گرفت. از سوي ديگر اگر هر يک از اعضا مشتريان مورد اعتماد و با اخلاق حرفه اي داشتند وي را بدون هيچ گونه چشم داشتي به يکديگر معرفي مي کردند. اين روند هنوز به قوت خود باقي و به اميد خدا ادامه خواهد داشت.

آثار هنري اعضا راهي ثبت اسناد کشور شده و شناسنامه ثبت صنعتي دريافت نمود، به ساير طراحان و کپي کاران و توليد کنندگان اطلاع رساني شده تا با اين کار از يک سو آنها را هم تشويق به انجام کار ثواب نموده و از سوي ديگر به آنها هشدار دهند که در صورت تخلف و ناديده گرفتن ثبت آثار و تعرض به حقوق مادي و معنوي طراحان اورجينال کار، در آينده نزديک با آنها برخورد قانوني خواهد شد.

برخي از توليد کنندگان و طراحاني که تا ديروز نسبت به کپي نمودن آثار هنري ديگران هيچ ابايي نداشتند، امروز همراهي کردند و از کپي نمودن آثار اعضاي کانون و طرح هاي ثبت شده آنها امتناع کردند.

کپی رایت فرش ماشینی

کم کم توليد کنندگاني که برخي از آنها هم با اين مسئله به ديده شک نگاه مي کردند، همراه کانون شده و اعضا را مورد حمايتهاي مادي و معنوي آنها قرار دادند، ارتباط تنگاتنگ اين دسته از توليد کنندگان و قبول قيمتهاي مصوب و اهداف و چشم اندازها راه را براي اين واکسيناسيونه کردن هموار و هموارترکرد.

اين بار، اضافه بر آنچه که اعضاي کانون به ثبت مي رساندند، برخي از توليد کنندگان شريف و حامي کانون هم طرح هاي خود را که در قسمت طراحي شرکت خود انجام مي دادند را ثبت صنعتي نمودند.

پشت فرشهاي توليد شده هشدار کپي برابر با پيگرد قضايي حک شد. اعضا آثار هنري خود را به يکديگر معرفي مي کنند و سپس توليد کنندگان را به طرق مختلف نظير استفاده از شبکه هاي اجتماعي مانند فيس بوک، واتس آپ، تلگرام و ... در جريان گذاشته، عزم اعضاي کانون و توليد کنندگان حامي آنهابراي پاسداري از حقوق مادي و معنوي يکديگر جزم تر شده و تا جايي که اگر کپي کاري طرحي را براي توليد کننده اي ارسال کند که متعلق به اعضاي کانون بود بلافاصله توليد کننده عزيز طراح اصلي صاحب اثر را در جريان قرار مي دهد. در صورتيکه يکي از اعضا به شرکتي وارد شود و اثر دوست خود را در آنجا ببيند بلافاصله وي را مطلع ساخته تا مطئن شود که طرح را از صاحب اثر خريداري کرده باشند و خداي ناکرده کپي نشده باشد. با توجه به ارتباط تنگاتنگ اعضا با توليد کنندگان حامي، حتي اگر يکي از اعضاي کانون طرح ثبت شده يکي از توليد کنندگان را در شرکت ديگري ببيند بلافاصله وي را مطلع مي سازد.

اما اينکه قانون در اين بين چه کرده و کجاي کار است با يد عرض کنم دو مورد شکايت صورت گرفته و يکي از اين شرکتهاي متخلف تا چند وقت ديگر بايد در دادگاه جوابگو باشد و در پرونده نام 4 کپي کار آمده که آنها هم بايد پاسخگو باشند. در اينکه تا چه حد ممکن است محکوم شوند و جريمه چقدر است و کلا تبعات قانوني آن چه خواهد بود را ميتوانند با کمي مطالعه در تبعات کپي آنچه ثبت صنعتي شده را دريابند.

 

چشم دل باز کن که جان بيني               آنچه ناديدني است آن بيني

 

مورد دوم را با اجازه اي که از مدير عامل محترم شرکت فرش هديه جناب آقاي رحيمي گرفته ام را در همين حد عرض کنم که کاميون حمل فرشهاي توليد شده شرکتي که مزين به کپي طرح ثبت صنعتي شده شرکت فرش هديه بود و راهي يکي از شهرهاي جنوب کشور بود، با پيگيري به موقع جناب آقاي رحيمي در نطنز توقيف و در حال رسيدگي به پرونده مي باشند.

اين تازه شروع کار کانون طراحان اورجينال کار فرش ماشيني کشور است و همکاري تنگاتنگ برخي توليد کنندگان شريف صنعت نساجي کشور.

در آخر با روي باز و حسن نيت دست يکايک هنرمندان دلسوز و توليد کنندگان عزيز را براي حمايت هر چه بيشتر و دسترسي آسان تر و کارا تر به چشم اندازهاي تعريف شده اي که در نهايت شادي و شور و شعف را براي طراحان و توليد کنندگان در بر خواهد داشت به گرمي مي فشاريم و قدوم سبزتان را در حمايت از اين حرکت مادي و معنوي پاس مي داريم.

 

تحریریه مجله کهن

جهت عضویت در کانال تلگرام مجله کهن برروی لینک زیر کلیک کنید

https://www.telegram.me/kohanjournal

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 163

بازدید دیروز 1193

بازدید ماه 28827

بازدید کل 523715

اکنون 155 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت