گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

دانشگاه امیرکبیر برنامه جامع صنعت پوشاک تدوین کرد

 


روح الله باقرزاده، مدیر پروژه « تدوین برنامه جامع راهبردی صنعت پوشاک کشور» و عضو هیات علمی پژوهشکده مواد و فناوری های پیشرفته در صنعت نساجی دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما در سال ۹۴ قرارداد همکاری را با محوریت اداره کل صنایع نساجی و پوشاک و همراهی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منعقد کردیم.

وی افزود: در این قرارداد تعیین شد که برنامه عملیاتی و راهبردهای کلان صنعت پوشاک را با توجه به نیاز کشور و این رشته صنعت تدوین کنیم؛ همچنین در صدد آمدیم تا اقدامات ضروری که باید توسط ارگان ها برای ارتقا صنعت پوشاک انجام بگیرد را مورد بررسی قرار دهیم.

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر، در این برنامه راهبردی، تبدیل صنعت پوشاک به یک صنعت پویا و مولد در بخش اشتغال کشور در نظر گرفته شده است.

باقرزاده اظهار داشت: در این پروژه زنجیره جهانی ارزش در صنعت پوشاک تا ابعاد بازار پوشاک در دنیا و سهم هر کدام از آن کشورها و تخصص هرکدام از این کشورها در بازار بین المللی این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر پروژه «برنامه جامع راهبردی صنعت پوشاک کشور» عنوان کرد: در قالب این پروژه، عملکردهای کلان صنعت پوشاک کشور در مقایسه با سایر رشته صنعت ها مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته و مزیت های آن در شرایط کنونی کشور به روش علمی مدون و شناسایی شده است.

به گفته وی، اشتغال زایی بالا و سرمایه گذاری ثابت پایین، ارزش افزوده بالا و میزان انرژی بری پایین این رشته صنعتی در مقایسه با سایر صنایع به طور ویژه ای متمایز است.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای رسمی کشور، ۷.۵ میلیارد دلار حداقل بازار بالقوه صنعت پوشاک در سال ۹۴ بوده است که تا ۱۲ میلیارد دلار هم به طور غیررسمی برآورد شده است.

وی افزود: براوردهای تیم مجری طرح نشان می دهد با توجه به معضلات و مشکلاتی که در کشور وجود دارد که بحث قاچاق یکی از آنها است و باعث شده که ۲ تا ۴ میلیارد دلار از این بازار بالقوه پوشاک در تسخیر واردات بی رویه یا واردات غیرقانونی قرار گیرد.

باقرزاده تاکید کرد: صنعت پوشاک، ابعاد فرهنگی بالایی نیز دارد زیرا با واردات پوشاک از کشورهای خارجی، فرهنگ آنان نیز به کشور وارد می شود که در قالب این طرح به این موضوع نیز رسیدگی شده است.

به گفته وی، یکی دیگر از مزیت های مهم این صنعت، سبز بودن و حامی محیط زیست بودن آن است.

باقرزاده ادامه داد: ما توانستیم از دیدگاه علمی، چالش های این صنعت را شناسایی کنیم و در این برنامه جامع راهکارهای کارا در جهت برطرف کردن این چالش ها در نظر بگیریم.

وی با اشاره به مزیت های این برنامه راهبردی گفت: همچنین ما توانستیم به عنوان عضو دانشگاهی کارگروه تدوین این برنامه جامع، نقاط قوت و ضعت تهدید ها و فرصت های صنعت پوشاک را مشخص کنیم و در نهایت بر مبنای این ویژگی ها تحلیل هایی از عوامل خارجی و داخلی موثر بر این صنعت شناسایی و مورد تحلیل کارشناسی قرار دهیم.

مدیر پروژه «برنامه جامع راهبردی صنعت پوشاک کشور» عنوان کرد: در راهبردها و اهداف مشخص شده، ۲۴ کاربرگ تخصصی و اقدامات اجرایی مورد نیاز جهت توسعه صنعت پوشاک تدوین شد.

وی با تاکید بر اینکه در تدوین برنامه جامع راهبردی صنعت پوشاک کشور، ۵ برنامه کلان بر اساس تحلیل علمی که در اولویت کار قرار داشت شناسایی شده است، گفت: ظرفیت سازی و توسعه صادرات محور در این صنعت، اتصال به زنجیره جهانی ارزش صنعت پوشاک، بهبود فضای کسب و کار، تولید و عرضه پوشاک و توسعه فروشگاههای زنجیره ای و تخصصی ارائه پوشاک، برنامه ریزی در راستای توسعه فعالیت ها در بخش های با ارزش افزوده بالاتر صنعت پوشاک، توجه ویژه به بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی مرتبط با بخش پوشاک، توانمند سازی ظرفیت های صنعت مد و طراحی و فعالیت صنعتی بر مبنای دانش فنی در کشور در بخش اهداف کلان این سند مورد اهمیت واقع شد.

وی افزود: اگر این برنامه های اجرایی محقق شود، آن وقت حرفی برای گفتن در جامعه جهانی داریم ؛ همچنین اگر صنعتی کردن پوشاک کشور بر مبنای دانش باشد در فضای بین المللی ورود پیدا می کنیم.

وی افزود: همچنین در راستای ارتقا تولید و صادرات کالاهای پوشاکی، تولید صنعتی از طریق شهرک های تخصصی در این برنامه در نظر گرفته شده است. شهرک های تخصصی ویژه پوشاک، دارای ساختاری متمرکز هستند که به لحاظ علمی طوری طراحی شده اند که همه عوامل این صنعت گرد هم می آیند.

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر افزود: در حال حاضر، کارگروهی متشکل از تمامی ذینفعان و ارگان های مرتبط با دستور مساعد معاون اول ریاست جمهوری در جهت پیگیری و حمایت از اجرای برنامه های کارا و اثربخش توسعه صنعت پوشاک و اجرای برنامه های عملیاتی این طرح تشکیل شده است.

باقر زاده اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف کلان متصور شده در این طرح، ۲۴ برنامه اجرایی تدوین شده که در هر کدام از این برنامه ها اقدامات اجرایی مشخصی وجود دارد و امیدواریم که با پیگیری و جدیتی که مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک در جهت اجرای این طرح دارند، به زودی آثار آن در صنعت نیز مشخص شود.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 527

بازدید دیروز 1193

بازدید ماه 29191

بازدید کل 524079

اکنون 175 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت