گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

گزارش همایش دموتکس در ایران؛ دموتکسی ها مهمان تهران وکاشان

 

 

دموتکس برای فعالان حوزه صنعت نساجی و فرش نامی آشناست. این نمایشگاه برای ایران و صنعت فرش ما اعم از دستباف و ماشینی که اعتبار فرش در جهان محسوب می شوند فرصتی است برای نمایش ممتاز محصول ایرانی در ویترین غربی و برای جلب نظر بازار جهانی.

مدیران نمایشگاه دموتکس هانوفر در شهریور ماه سال جاری به ایران آمده اند و شرکت فوژان راهبران که نماینده رسمی دموتکس در ایران است اقدام به برگزاری همایشی با حضور مدیران دموتکس هانوفر و فعالان این عرصه در ایران کرد. همایش نخست، شنبه 2 شهریور در تهران برگزار شد و سمینار دوم، چهارشنبه ششم شهریورماه در کاشان برگزار شد. در این سمینارها سوزان کلاپ روت؛ مدیرکل نمایشگاه دموتکس درهانوفر، ولفگانگ لنارتز؛ مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی آلمان و مارتین فولکرتز ؛ مدیرکل نمایشگاه های دموتکس در خارج از آلمان به معرفی دموتکس و فعالیت های آن پرداختند.

در ابتدای نشست نارینه آزلبار مدیر شرکت فوژان ضمن خیرمقدم به حضار به معرفی سخنرانان جلسه پرداخت و مدیریت پانل را بر عهده داشت.

نخستین سخنرانی توسط ولفگانگ لنارتز انجام گرفت وی به سابقه 67 ساله نمایشگاه های مسه هانوفر و حضور مستمر ایران از سال 1989 در این نمایشگاه ها اشاره کرد. او همچنین افزود در سال آینده مهندس نعمت زاده؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت و گروه همراه ایشان از دموتکس 2015 هانوفر بازدید خواهند داشت و امید آن می رود که این بازدید آغاز فصل جدیدی از همکاریها میان ایران و مدیران برگزار کننده نمایشگاه باشد.

 درادامه؛ سوزانه کلاپ روت؛ مدیرکل نمایشگاه دموتکس در هانوفر به ارائه اطلاعاتی در خصوص وسعت فضای نمایشگاهی، میزان بازدید کنندگان و تعداد غرفه های دموتکس هانوفر پرداختند. براساس آمار ارائه شده توسط ایشان 58 درصد از بازدیدکنندگان خارجی هستند و از این میان 5 درصد مربوط به خاورمیانه است. او در ادامه افزود؛ تعداد غرفه ها و شرکت کنندگان ایرانی از سال 2013 و 2014 در حال افزایش است و با توجه به نظرسنجی های انجام گرفته این روند مثبت ادامه خواهد داشت و اغلب حاضران در این نمایشگاه به تحسین این حرکت نمایشگاهی پرداخته اند و اظهارنظرها همواره مثبت و موثر بوده است. او هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی این صنعت مهم و بزرگ عنوان کرد. در ادامه به بیان منافع شرکت های صاحب غرفه در نمایشگاه پرداخت که عبارت است از:

1. فراهم ساختن زمینه ها و مشتری های جدید
2. امکان گفت و گوی مستقیم با مشتریان
3. آشنایی با بازدیدکنندگان بین المللی و در نهایت ورود به بازارهای صادراتی
4. امکان متمایز شدن در بازارهای صادراتی و نمایش قدرت و کیفیت محصولات خود

 ایشان در پایان سخنرانی خود چشم اندازی از دموتکس 2915 هانوفر ترسیم کردند که بر اساس آن پیش بینی می شود هزار و 300 غرفه از چهل کشور دنیا در نمایشگاه حضور یابند و 4 هزار خبرنگار از سی و پنج کشور دنیا اخبار اقتصادی، صنعتی و هنری نمایشگاه را پوشش می دهند.

آخرین سخنرانی این همایش توسط مارتین فولکرتز؛ مدیرکل نمایشگاه های دموتکس در خارج از آلمان انجام گرفت. محور سخنرانی ایشان معرفی دموتکس شانگهای(چین)، دموتکس مسکو (روسیه) و دموتکس قازیان تپ (ترکیه) در سال 2014 و ارائه تصویری از نمایشگاه های سال آینده میلادی بود.

او نخست به معرفی نمایشگاه شانگهای چین پرداخت و ضمن ارائه اطلاعات مستنداتی نیز در قالب عکس و تصویر برای حضار به نمایش در می آمد. او هدف از برگزاری دموتکس در خارج از آلمان را رفع موانعی چون تفاوت های زبانی و محدودیت های اخذ ویزا عنوان کرد. در ادامه به دستاورهای آخرین دموتکس شانگهای پرداخت؛ بر این اساس 79 درصد غرفه ها مربوط به شرکتهای خارجی و 75 درصد از بازدیدکنندگان را خارجی ها تشکیل داده بودند. بیشترین 10 درصد / میزان بازدیدکنندگان به ترتیب مربوط به کره جنوبی (با 24 درصد / بازدیدکننده)، آمریکا، هلند، ژاپن، مالزی و سنگاپور(با 2 بازدیدکننده) بوده است. و از این میزان 83 درصد اعلام کرده اند در سال آینده نیز در نمایشگاه حضور خواهند یافت. البته دموتکس شانگهای با برنامه های جانبی از جمله مسابقه و اهدای جایزه به شرکت های مبتکر در زمینه حفاظت از محیط زیست همراه است که می توان آن را از نقاط مثبت این نمایشگاه و دید روشن مدیران آن عنوان کرد.

وی سپس به معرفی دموتکس 2014 مسکو پرداخت. میزان بازدیدکنندگان خارجی از این نمایشگاه حدود 21 درصد و غرفه های مربوط به شرکت های خارجی 42 درصد بوده است که علت این امر را وسعت پهناور کشور روسیه و عدم دسترسی آسان به آن عنوان کردند.

وی در ترسیم نمایشگاه سال آینده گفت: نمایشگاه سال آینده به دلیل محدودیت های مکانی دوره قبل در مرکز نمایشگاهی سوکول نیکی برگزار خواهد شد که از امکانات و فضای بیشتری برخوردار است.

بعلاوه مدیران دموتکس در نظر دارند این نمایشگاه را در نقاط مختلف سرزمین پهناور روسیه برگزار کنند و به این ترتیب بر موانعی چون مسافت طولانی فائق آیند.

در پایان نیز به معرفی دموتکس 2014 ترکیه پرداخت که از استانبول به قازیان تپ انتقال یافته است. او علت این امر را تمرکز صنعت فرش ترکیه در این شهر و توانایی ها و ظرفیت های موجود در آن عنوان کرد. در ادامه افزود، در این نمایشگاه اغلب غرفه ها و بازدیدکنندگان از ترکیه بودند و تنها 20 درصد بازدیدکننده خارجی و 2 درصد شرکت خارجی در نمایشگاه مشارکت داشتند که علت آن جابه جایی مکانی و زمان محدود برگزارکنندگان برای برپایی نمایشگاه بوده است و در سال آینده این مسائل رفع خواهد شد و شاهد حضور پر رنگ تر شرکتهای خارجی ها و به خصوص شرکتهای ایرانی خواهیم بود.

 در پایان این نشست، فعالان صنعت فرش ایران اعم از دستباف و ماشینی به طرح سوالاتی در خصوص برگزاری نمایشگاه دموتکس در تهران و اقدامات آن ها برای رفع موانع مربوط به حضور ایرانی ها در نمایشگاه پرداختند. و مدیران نمایشگاه در پاسخ به صنعگتران ایرانی گفتند: متاسفانه تا به امروز امکان برگزاری دموتکس فراهم نشده است اما بررسی های برای تحقق این امرصورت گرفته است که شاید در آینده دموتکس را به تهران بیاورد چرا که کیفیت محصولات ایرانی در جهان بی نظیر است و باید در جهان به نمایش درآید. وی در ادامه افزود ما همواره رایزنی هایی برای رفع موانع سیاسی و مشکلات ارزی و ریالی با مسئولان سفارتخانه ها انجام داده ایم و بهبود شرایط را برای حضور در نمایشگاه های دموتکس 2015 به حاضران نوید دادند.

گزارش : شیما شعاعی

منبع : شماره 25 مجله کهن

تلفن اشتراک : 77245780-021

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 234

بازدید دیروز 1379

بازدید ماه 30277

بازدید کل 525165

اکنون 206 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت