گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

مدیریت مصرف انرژی در صنعت نساجی

 


این پروژه برای حدود 40 كارخانه صنعت نساجی با دیماند برق بیش از 3 مگاوات، در چهار شاخة تولید پارچه و نخ از پنبه و الیاف مصنوعی، تولید پارچه فاستونی، تولید فرش و تولید الیاف مصنوعی اجراء شده است.

این پروژه برای حدود 40 كارخانه صنعت نساجی با دیماند برق بیش از 3 مگاوات، در چهار شاخة تولید پارچه و نخ از پنبه و الیاف مصنوعی، تولید پارچه فاستونی، تولید فرش و تولید الیاف مصنوعی اجراء شده است. اهداف این طرح عبارتند از:

ـ تعیین شاخصهای انرژی بخشهای مختلف تولید (ریسندگی، بافندگی، رنگرزی، چاپ، تكمیل)
ـ تعیین درصد مصرف انرژی فرآیند نسبت به انرژی كل در هر كارخانه
ـ ارائه راهكارهای بهینه‎سازی مصرف انرژی خاص این صنعت
ـ تشكیل نرم‎افزار بانكهای اطلاعات مصرف انرژی و تكنولوژی و تهیه بروشور

براساس تجزیه و تحلیل نتایج پرسشنامه‎های انرژی در كارخانجات تولید پارچه و نخ از پنبه و الیاف مصنوعی به طور متوسط در بخش ریسندگی برای تهیه یك كیلوگرم نخ 8/52 مگاژول، در بخش بافندگی برای یك متر مربع پارچه بافته شده، 94/4 مگاژول و در بخش تكمیل 16 مگاژول به ازا یك متر مربع پارچه، انرژی مصرف می‎شود.

این مقادیر برای كارخانجات تولید پارچه فاستونی به ترتیب 28/7 كیلووات ساعت بر كیلوگرم نخ، 49/7 مگاژول بر مترمربع و 9/63 مگاژول بر مترمربع و در صنایع فرش ماشینی به ترتیب 7/1 كیلووات ساعت بر كیلوگرم نخ، 77/14 مگاژول بر مترمربع و 53/26 مگاژول بر مترمربع می‎باشد. شاخصهای مصرف انرژی در 38 كارخانه برای بخشهای ریسندگی، بافندگی و تكمیل تعیین و با یكدیگر مقایسه گردیده‎اند. شاخصهای انرژی و خط متوسط مصرف در قالب نمودارهای مختلف معین شده است.

با انجام ممیزی انرژی در 4 كارخانه، پتانسیل صرفه‎جوئی انرژی الكتریكی 234 مگاوات ساعت و سوختهای فسیلی 565 میلیون مگاژول در سال برآورده گردیده كه با اعمال راهكارهای ارائه شده برای هر بخش ضمن كاهش تلفات انرژی موجب كاهش هزینه انرژی این چهاركارخانه، سالیانه به مبلغ 4 میلیارد ریال طبق قیمتهای انرژی سال 78 خواهد شد.

شاخصهای مصرف انرژی
نمودارهای مصرف ویژه انرژی (SEC: Specific Energy Consumption)، یعنی مقدار انرژی مصرفی به ازای واحد تولید را در سه شاخه صنعت نساجی، شامل: تولید پارچه از پنبه و الیاف مصنوعی، پارچة فاستونی و فرش بافی نشان می‎دهد كه براساس اطلاعات ارائه شده از سوی مدیران انرژی كارخانجات مختلف نساجی كشور ترسیم شده‎اند.

در هر شاخه برای بخشهای ریسندگی، بافندگی و رنگرزی ـ چاپ ـ تكمیل نمودارهای مربوطه به طور جداگانه ارائه شده‎اند. به علاوه برای همه نمودارها، میانگین مصرف ویژه انرژی (SECav) محاسبه و خط متوسط رسم گردیده است.

پائین بودن مصرف ویژه انرژی (SEC) در تعدادی از كارخانجات نسبت به خط متوسط (داخلی) لزوماً به این مفهوم نیست كه مصرف انرژی در آنها بهینه بوده، بلكه تنها می‎توان گفت كه نسبت به سایر كارخانه‎ها وضعیت بهتری دارند و ممكن است در مقایسه با استانداردهای بهینة مصرف جهانی، مصرف انرژی بیشتری نیز داشته باشند.

همانطور كه مشاهده می‎شود، مصرف ویژه تعدادی از كارخانه‎ها، فاصلة نسبتاً زیادی تا میانگین مصرف ویژه انرژی (SECav) دارد كه دلیل آن عمدتاً فرسودگی دستگاهها و همچنین تولید با ظرفیت بسیار پائین در این كارخانجات می‎باشد.

به طور كلی مواردی كه موجب تلفات انرژی و افزایش SEC در بخشهای مختلف فرآیندهای نساجی می‎شوند، عبارتند از:

1-در بخش ریسندگی: پر نبودن همة چشمه‎های دستگاه‎های فلایر، رینگ و اپن‎اند، وجود دستگاههای فلایر و رینگ به جای اپن‎اند و استفاده از نشانه برای تولید نخ ظریف.

2-در بخش بافندگی: خلاص كار كردن ماشینهای بافندگی هنگام پارگی نخ، بالا بودن توان الكتروموتورهای ماشینهای بافندگی نسبت به بار واقعی آنها و عدم كنترل بهینه رطوبت و دمای سالنها.

3-در بخش رنگرزی ـ چاپ و تكمیل: عدم تنظیم دما و حجم مناسب شوینده‎ها، نبود تجهیزات اندازه‎گیری دما و رطوبت در دستگاهها، اتلاف حرارت از طریق گازهای خروجی از دستگاه تثبیت كنندة رنگ و مناسب نبودن حرارت دستگاه ترموزول.

البته با توجه به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف كشور، سیستم گرمایش و سرمایش و روشنایی فضای محوطه‎ها و سایر مصارف جانبی دیگر نیز در افزایش SEC سهم قابل توجهی دارند.
همچنین قابل ذكر است كه تعدادی از كارخانه‎ها، بخشی از مواد اولیه مورد نیاز بخشهای بافندگی و تكمیل خود را از كارخانجات دیگر تهیه می‎كرده‎اند و تعداد دیگری نیز محصولات نخ و پارچة خود را به عنوان محصول میانی می‎فروخته‎اند.

این موارد، امكان مقایسه دقیق و كامل كارخانجات را از لحاظ مصرف انرژی كاهش می‎دهد. با این وجود، هدف از ارائه این نمودارها در مرحله اول، رسیدن كارخانجات با مصرف بیشتر انرژی به مقدار متوسط داخلی مصرف بوده است. بدیهی است هدف نهایی، دست‎یابی كارخانجات به وضعیت مصرف بهینه و استانداردهای جهانی مصرف در این شاخه صنعتی خواهد بود.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 184

بازدید دیروز 1329

بازدید ماه 22744

بازدید کل 517632

اکنون 199 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت