گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

بازگشت رونق دوباره به نساجي قائمشهر

 


با تلاش دولتمردان بعد از 8 سال بحران كارگري و ركود توليد به سرانجام رسيد

چکيده مطلب

     با پرداخت معوقه کارگران پس از 8 سال، برق شادي در نگاه شان نمايان شد.

    قرار است، مطالبه کارگران در مدت زمان 10 تا 15 روز به طورکامل پرداخت شود.

    مقام ارشد کارخانه نساجي قائمشهر: بازنگري در سامانه توليد و به روز کردن شيوه توليد و دستگاه ها، از برنامه هاي در دست اجراست.

    حمايت مسئولان مي تواند باعث رشد و شکوفايي بهتر صنعت نساجي در مازندران بويژه در شهرستان قائمشهر شود.

     قائمشهر: شايد آن حادثه تلخ براي سرمايه گذار ترک، پرنده خوشبختي کارگران قديمي ترين کارخانه مازندران بود. وقتي دست تقدير او را به واگذاري کارخانه به سرمايه گذار نام آشناي ايراني مجبور کرد، ابرهاي تيره از آسمان نساجي قائمشهر کنار زده شد، تا کارگراني که در 8 سال گذشته معوقه آنان پرداخت نشده بود، برق شادي در نگاه شان نمايان شود.

    براساس اعلام«مهدي محمدي»، فرماندار قائمشهر، يک هزار و 180 کارگر کارخانه نساجي، در فهرست افرادي بودند که براي دريافت مطالبه خود به هر دري زدند، ولي هر بار خشمگين تر از گذشته با دستان خالي به خانه هاي خود بازگشتند، اما وقتي مشکلات رفع شده و ميزان مطالبه ها اعلام شد خيلي ها متعجب شدند که کل اين بحران به خاطر 15 ميليارد تومان بوده است، مبلغي که در صورت پرداخت شدن در سال هاي گذشته شايد به نصف اين مبلغ مي رسيد.
    
     پرداخت شدن مطالبه هاي سال هاي گذشته

     فرماندار قائمشهر در اين باره گفت: 250 نفر از کارگران که حدود 5 ميليون تومان مطالبه داشتند در ماه مبارک رمضان تسويه حساب شدند، اما باقي مانده کارگران همواره با مشکلات مالي ناشي از پرداخت نشدن مطالبه هاي خود دست به گريبان بودند، تا اينکه با مديريت مقام هاي ارشد استان و فرمانداري و جلساتي که با مديران کارخانه نساجي انجام شد مقرر شد اين مشکل رفع و مطالبه کارگران در 10 تا 15 روز به طورکامل پرداخت شود.

    بنا بر اعلام وي، اين کار مهم از چند روز قبل شروع شده و تاکنون 400 کارگر پول خود را دريافت کرده اند و پرداخت بقيه بدهي ها نيز در حال انجام است. بر اساس گفته هاي نماينده عالي دولت در شهرستان قائمشهر قرار است، در 6 تا 9 ماه آينده فاز مربوط به رنگرزي و چاپ کارخانه هم نصب و راه اندازي شود که با اتمام و بهره برداري از اين بخش تعداد کارگران کارخانه تا يک هزار نفر افزايش مي يابد.

    به گفته وي، با بررسي هاي انجام شده کارخانه با توليداتي که دارد به مرحله سود دهي رسيده است و علاوه بر جبران هزينه هاي مربوط به توليد و دستمزد کارگران ماهانه 150 ميليون تومان سود خالص نصيب مديران آن مي کند که قطعاً با راه اندازي فاز مربوط به رنگرزي و چاپ، شاهد افزايش چشمگير مالي در اين کارخانه خواهيم بود.

    براساس اظهارات فرماندار قائمشهر، هم اکنون 23 درصد از سهام کارخانه در اختيار بانک ملي و 6 درصد هم متعلق به فرد ديگري است، مابقي سهام هم به سرمايه گذار واگذار شده است.

    «محمد نوبخت» که به عنوان نماينده کارگران معرفي شده از روند پرداخت ها اظهار رضايت داشت و افزود: طلب کارگران قراردادي و بازنشستگان کارخانه هر روزه براساس فهرستي که ما تهيه کرده و در اختيار مديريت کارخانه قرار مي دهيم با حضور نماينده اي از سوي فرمانداري به آنها پرداخت مي شود.

    وي ادامه داد: روزانه 60 نفر از کارگران پول خود را دريافت مي کنند و به اين ترتيب تا چند روز آينده مطالبه کارگران به صفر مي رسد، مطالبه اي که 5 تا 40 ميليون تومان بوده است.
    
     مشکلات 30 ساله کارخانه

     در حالي که کارگران در نوبت صدور چک هاي خود بودند، به سراغ «مهدي علم بيگي»، رئيس هيات مديره کارخانه رفتيم. به گفته او، تيم جديد مديريتي کارخانه از 18 ماه قبل کارخانه را تحويل گرفته و کارهاي مربوط به آن را پيگير بوده است.

    وي اضافه کرد: مشکلات مربوط به 30 سال گذشته کارخانه به ما ارث رسيد. کارگران زيادي بودند که 30 ماه از دريافت آخرين حقوق آنان گذشته بود و از طرفي نيروهايي در حال کار بودند که با اطلاعات قديمي و به روش چند دهه قبل کار مي کردند. در چنين شرايطي سعي کرديم، در ابتدا آثار مشکلات گذشته را از بين ببريم و در مرحله بعد به برنامه ريزي براي وضعيت روزانه کارخانه بپردازيم و در نهايت برنامه هاي آتي کارخانه مدنظر قرار گيرد.

    اين مقام ارشد کارخانه با اشاره به اينکه بسياري از زيرساخت هاي کارخانه فرسوده شده بود، ادامه داد: بازنگري در سامانه توليد و به روز کردن شيوه توليد و دستگاه ها از برنامه هاي در دست اجراي ما بود؛ اين درحالي بود که از ميزان اعتبار درخواستي ما تنها 20 درصد آن محقق شد.

    اما از طرفي دستگاه هايي در گذشته براي کارخانه خريداري شده بود که قسمتي از آنها به کارخانه منتقل شده و در اين سال ها به دليل مجاورت با رطوبت هوا دچار فرسايش شده بودند. بخش ديگري از دستگاه ها نيز با اعلام شکايت چند نهاد اجرايي قبل از ترخيص در گمرک اميرآباد بلوکه شده بود.

    در کنار همه اين اتفاقات مطالبه چند صد ميلياردي برخي دستگاه ها چون اداره اقتصاد و دارايي، بيمه تامين اجتماعي و... که ما را با مشکل عديده اي روبه رو کرده بود قرار داشت اما با همه اين معضل ها در اولويت کاري ما پرداخت معوقه کارگران بود که با تامين اين مبلغ سرانجام بعد از 8 سال تسويه حساب با آنان شروع شد.

    از طرفي با مساعدت و ورود شخص استاندار مازندران اقدام هاي لازم براي ترخيص دستگاه هاي بلوکه شده در دستور کار قرار گرفت اما اکنون با مشکل ديگري روبه رو هستيم و آن اينکه دستگاه ها 12 سال قبل خريداري شده و اکنون گارانتي ندارد و نمي دانيم امکان استفاده از آنها وجود دارد يا خير.

    بنا بر اعلام وي، از 14 روز قبل خط ريسندگي کارخانه هم وارد چرخه توليد شده است، قسمت بافندگي کارخانه هم که در سال هاي طولاني تنها خاک مي خورد به خط توليد بازگشته و کارخانه نفس تازه اي کشيده است.
    
     راه اندازي خط رنگرزي و چاپ

     وي، زمان راه اندازي خط رنگرزي و چاپ را تا 9 ماه آينده اعلام کرد و افزود: اين بخش مهم ترين قسمت کارخانه خواهد بود. با راه اندازي اين بخش فرصت زيادي براي اشتغال ايجاد خواهد شد، اتفاقي که براي قائمشهر شايد بي سابقه است، اما بر اساس اظهارات مقام هاي ارشد کارخانه نساجي، اين واحد توليدي اکنون با توليد روزانه 50 هزار مترمربع پارچه به کار خود ادامه مي دهد و در کنار آن 5 تن نخ و 4 تن نخ دولايي نيز توليد مي شود. کارخانه اي که اکنون سال هاي طولاني از آخرين صوت زندگي اش مي گذرد، صوتي که صداي گوش خراش آن دميده شدن روح زندگي براي مردم پرتراکم ترين شهر کشور يعني قائمشهر بود.

    اما نويد روزهاي پيش رو در دولت تدبير و اميد اين بار تنها به شعار ختم نشده و قرار است در کنار احياي کارخانه، فاز 2 نيز راه اندازي شود.

    تيم مديريتي کارخانه هم نگران بحثي است که در اين سال ها عامل اصلي به کما رفتن کارخانه شده است، يعني اختلاف هاي آشکار و پنهان.

    علم بيگي، در اين باره اظهارداشت: خواهش ما اين است که مسئولان به نساجي نگاه اقتصادي صرف داشته باشند، اينجا يک مجموعه اقتصادي است، اگرچه سياستمداران هم مي توانند در راستاي فعاليت هاي اقتصادي کمک بزرگي باشند. حمايت آنان مي تواند باعث رشد و شکوفايي بهتر صنعت نساجي در شهرستان قائمشهر شود.

نويسنده: حسين خاني

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 1181

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 32507

بازدید کل 527395

اکنون 174 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت