گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

سوت نساجی‌ قائمشهر دوباره شنیده می‌شود

 


با فعال شدن خط رنگ و با رهایی از مطالبات، سوت قدیمی ترین کارخانه نساجی شمال کشور دوباره پُرطنین می شود اما افسوس که باید سراغ بسیاری از ماشین آلات آن را از ضایعات فروشان شهر گرفت.

به گزارش مهر، نام قائمشهر با نساجی اش عجین شده، کارخانه ای که نسل های مختلف از آن خاطره دارند و در دهه اخیر فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است و این تلخی ها سبب شده تا گاه خانوارهایی طعم بیکاری را بچشند و سایه فقر برسرشان سنگینی کند و گاه هم دستگاهها و ماشین آلاتی که با هزاران زحمت و بودجه خریداری شده بود، سر از ضایعات فروشی های منطقه در آورد و سفره خریداران را رنگین کند.

با این حال، زمانی این کارخانه، منبع درآمد بخش عمده ای از مردم قائمشهر و شهرهای اطراف بود و در سالیان گذشته به دلیل برخی بی تدبیری ها و حتی فروش ماشین آلات به خریداران ضایعات، هر روز خطی از تولید از کار افتاد و خانوارهایی بیکار شدند.

مشکلات بی پایان کارخانه نساجی قائمشهر که در یک دهه اخیر به اوج خود رسیده بود، دغدغه مسئولان ادوارهای گوناگون شده بود و هراز چندگاهی شاهد تجمع ها و اعتراض های خیابانی شاغلان بیکار شده این کارخانه بودیم.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، کلید تدبیرها برای بازگشایی قفل مشکلات کارخانه نساجی شروع به کار کرد و آخرین خبرهای مسئولان امر حاکی از آنست که به زودی تمامی مطالبات کارگران کارخانه قدیمی پرداخت می شود.

پرداخت مطالبات کارگران و دستگاههای مختلف مانند بیمه و مالیات، نساجی مازندران از بدهی رهایی می یابد و با فعال شدن خطوط رنگ، این کارخانه دوباره به روزهای اوجش بر می گردد

به تاکید مسئولان با پرداخت مطالبات کارگران و دستگاههای مختلف مانند بیمه و مالیات، نساجی مازندران از بدهی رهایی می یابد و با فعال شدن خطوط رنگ، این کارخانه دوباره به روزهای اوجش بر می گردد.

کمال علیپور دبیر مجمع نمایندگان مازندران در زمینه کارخانه نساجی قائمشهر به خبرنگار مهر می گوید: کارگران نساجی مازندران در سالهای گذشته همواره به دلیل پرداخت نشدن حقوق و معوقات اقدام به تحصن می کردند که در دو سال اخیر شاهد اینگونه تحصن ها نبوده ایم.

علیپور با بیان اینکه ۳۰۰ بازنشسته نساجی مازندران منتظر دریافت مطالبات هستند، گفت: در دولت قبلی نامه ای به ریاست جمهور نوشته شد و سه میلیارد تومان به تامین اجتماعی کمک شده تا نسبت به بازنشسته شدن کارگران اقدام شود.

این نماینده مجلس گفت: در دو سال گذشته تحصنی نسبت به مطالبات حقوق نداشتیم و تحصن ماه گذشته نسبت به عدم پرداخت مطالبات سنوات کارگران بازنشسته بوده است.

علیپور با اشاره به حدود ۷۰۰ نفر از کارگران حدود ۱۰ میلیارد تومان طلب سنوات و بیمه بیکاری دارند، یادآور شد: راهکاری که اندیشیده شد این است که زمین کارخانه نساجی قائمشهر در خیابان ساری را به بانک ملی بفروشیم تا مطالبات کارگران پرداخته شود.

وی با بیان اینکه دولت با نسبت به پرداخت مطالبات و دیون کارگران نساجی اقدام کند، تصریح کرد: زمین مورد نظر ۱۸ میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود که بسیار ناچیز بود و با اعتراض نسبت به قیمت آن، اکنون ۹۰ میلیارد تومان نرخ گذاری شده است.

وی گفت: همچنین باید ۴۰ درصد از ۱۰۰ هکتار زمین مورد نیاز به فضای شهری و فضای سبز تخصیص داده شود که ۴۰ درصد آن به شهرداری واگذاری شده است و دو خیابان ۲۰ متری نیز در وسط زمین، در نظر گرفته شده است.

علیپور با اشاره به اینکه تامین اجتماعی نیز ۱۷ میلیارد تومان از نساجی طلب دارد گفت: نساجی را به ثمن بخس واگذار کردند و هنوز طلب تامین اجتماعی و بیمه پرداخت نشده است.

وی یادآور شد: تصمیم گرفته شد زمینی که در جاده جویبار مربوط به نساجی بود، بابت طلب تامین اجتماعی به این دستگاه واگذار شود.

اکنون کارخانه ماهانه سود دهی دارد و برای آزادسازی دستگاه های گذشته نیز برنامه ریزی شده است

در عین حال سید هادی حسینی دیگر نماینده مجلس نیز با بیان اینکه کارخانه به بروز رسانی شده است به مهر گفت: اکنون کارخانه ماهانه سود دهی دارد و برای آزادسازی دستگاه های گذشته نیز برنامه ریزی شده است.

حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر به مطالبات کارگران از کارخانه اشاره کرد و گفت: مطالبات بخشی از کارگران که پایین بود، پرداخت شد و تعداد طلبکاران کاهش یافته و در حال حاضر کارخانه به سوددهی رسیده است و با این سود، قسط های نساجی را پرداخت می کنیم.

وی آزادسازی دستگاههای گذشته را از جمله اقدامات بیان کرد و گفت: بخشی از بدهی کارگران نیز پرداخت شده است، همچنین یک خط رنگ و دستگاههای بافنده و ریسنده ای داریم که از سال ۷۰ تا ۹۰ وارد شهرستان شد و این دستگاه ها در انبار گمرک نساجی خاک می خورد که در حال آزادسازی است و با آزادسازی دستگاه ها، نساجی از حالت کنونی و خام فروشی محصولات خارج می شود.

خط رنگ نساجی راه اندازی می شود

وی گفت: ۶۰ دردصد ارزش افزوده تولید در پارچه، طراحی و رنگ است و اگر خط رنگ که یکی از خطوط رنگ امروزی است، راه اندازی شود، ارزش افزوده نصیب شهرستان می شود.

این نماینده مجلس، میزان تولید پارچه نساجی را یک میلیون متر اعلام کرد و گفت: اکنون کارخانجات نساجی دیگر استانها، ارزش افزوده نصیب شان می شود.

در حال حاضر امیدها برای رونق بخشی دوباره کارخانه نساجی قائمشهر رنگ گرفته است و امید می رود که با پرداخت مطالبات کارگران که قرار است تا ۱۰ روز آتی عملی شود، دوباره برخی چرخ های زنگ زده نساجی فعال شود، هرچند که در دوره های گذشته برخی از دستگاههای این کارخانه قدیمی به عنوان ضایعات فروخته شد.

فرماندار قائمشهر با اشاره اینکه مطالبات کارگران نساجی از شنبه آینده پرداخت می شود، گفت: پیگیری هایی در زمینه پرداخت مطالبات شده است و امیدواریم مطالبات کارگران ظرف ده روز به حساب آنها واریز شود.

مهدی محمدی با اشاره به وام ۱۲ میلیارد تومانی بانک ملی به نساجی با حساب مشترک، افزود: مطالبات کارگران به نوبت و با تهیه لیست دسته های ۷۰ نفری پرداخت شود.

فرماندار قائم شهر با بیان اینکه امیدواریم کارخانه نساجی که در سال ۸۶ پلمپ شده بود با حضور کارفرمای این کارخانه و قولهایی که داده است ۶۵۰ نفر را تا پایان ۹۴ بکارگیری کند، اذعان داشت: نساجی دستخوش تغییر مدیریت خود شده و برخی از این مدیران برخی از دستگاه‌های این کارخانه را به عنوان ضایعات فروخته اند.

به گزارش مهر، رونق دوباره کارخانه نساجی قائمشهر امید و آروزی همه آنانی است که سالهای جوانی و میانسالیشان را پشت دستگاههای این کارخانه قدیمی به کهنسالی رسانده اند و خاطرات زندگش شان با چرخهای این کارخانه پیوند خورده است.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 27

بازدید دیروز 1334

بازدید ماه 23921

بازدید کل 518809

اکنون 261 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت