گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

ميزان صادرات غيرنفتي ايران به 18.6 ميليارد دلار رسيد

آمار 11 ماهه سال جاري صادرات غيرنفتي نشان مي‌دهد كه اين صادرات بدون احتساب ميعانات گازي از نظر ارزشي 11 درصد و با احتساب ميعانات گازي از نظر ارزش چهار درصد رشد داشته است. در مورد واردات هم مي‌توان به كاهش چهار درصدي ارزشي و افزايش 18 درصدي وزني واردات طي اين مدت اشاره كرد. همچنين بر اين اساس در اين مدت ميزان صادرات چمداني ايران نيز چهار درصد كاهش يافته است. ‏

به گزارش خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در اين مدت ميزان صادرات غيرنفتي كشور بدون احتساب ميعانات گازي 18 ميليارد و 609 ميليون دلار بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزايش يافته است. وزن اين ميزان صادرات غيرنفتي نيز 40 ميليون و 969 هزار تن بوده كه از اين نظر 38 درصد رشد داشته است. ‏
بر اين اساس، در مدت ياد شده صادرات غيرنفتي كشورمان با احتساب ميعانات گازي به 22 ميليارد و 524 ميليون دلار رسيده كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 4.8 درصد رشد نشان مي‌دهد.
همچنين وزن صادرات غيرنفتي با احتساب ميعانات گازي به 48 ميليون و 521 هزار تن رسيده كه در مقايسه با سال قبل 33.4 درصد رشد داشته است.


كاهش ارزشي واردات
بر اين اساس واردات كشورمان در يازده ماهه سال جاري در مجموع به 49 ميليارد و 136 ميليون دلار رسيده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.8 درصد كاهش يافته است.
وزن اين ميزان كالاي وارداتي در يازده ماهه سال جاري نيز 47 ميليون و 317 هزار تن بوده از اين نظر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 18.5 درصد افزايش داشت.


اقلام عمده صادراتي ‏
در يازده ماهه سال جاري ساير گازهاي نفتي و هيدروكربورهاي گازي، عمده‌ترين كالاي صادراتي كشورمان بود. سهم اين كالا از صادرات غيرنفتي كشورمان در مدت ياد شده 908 ميليون دلار بود و 4.88 درصد از كل صادرات غيرنفتي به اين كالا اختصاص داشت.
پسته تازه يا خشك‌كرده در جايگاه دوم قرار گرفت و با 842 ميليون و 700 هزار دلار به ميزان 4.53 درصد از كل صادرات غيرنفتي را به خود اختصاص داد. پلي‌اتيلن گريد فيلم با 811 ميليون و 500 هزار دلار سومين كالاي عمده صادراتي كشورمان بود كه صادرات اين كالا نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزايش 1115 درصدي همراه بود.
جايگاه بعدي نيز به پروپان مايع شده اختصاص دارد كه سهم اين كالا از صادرات غيرنفتي در اين مدت به 809 ميليون دلار رسيد.
متانول در جايگاه پنجم قرار گرفت و حجم صادرات اين كالا به 525 ميليون دلار رسيد. +بوتان مايع شده نيز با 477 ميليون دلار در رتبه ششم قرار گرفت.
ديگر اقلام عمده صادراتي نيز در مدت ياد شده به ترتيب شامل فرش و ساير كف‌پوش‌هاي نسجي با 429 ميليون دلار، پاراكسيلن با 423 ميليون و 800 هزار دلار، كاتود و قطعات كاتود از مس تصفيه شده با 405 ميليون و 600 هزار دلار و سنگ آهن به‌هم فشرده نشده با 382 ميليون و 200 هزار دلار بوده است.

اقلام ياد شده 10 قلم كالاي عمده صادراتي كشورمان را در يازده ماهه سال جاري تشكيل مي‌دهند و در مجموع بيش از 32 درصد از كل ارزش صادرات غيرنفتي را به خود اختصاص داده‌اند.


كاهش ارزشي صادرات چمداني ‏
مرزنشينان در يازده ماهه سال جاري در مجموع 42 ميليون دلار انواع كالا به روش تجارت چمداني صادر كردند كه اين ميزان صادرات در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 4.46 درصد كاهش داشت.
وزن صادرات از محل تجارت چمداني نيز در اين مدت به 35 هزار و 600 تن رسيد كه از اين نظر در مقايسه با مدت مشابه سال قبل با 6.94 درصد افزايش همراه بود.


* عمده‌ترين خريداران كالاي ايراني ‏
در يازده ماهه سال جاري عراق با واردات سه ميليارد و 646 ميليون دلار انواع كالاي ايراني عمده‌ترين واردكننده كالا از ايران بود.
در اين مدت 19.64 درصد از كل صادرات غيرنفتي كشورمان به كشور عراق اختصاص داشت. چيني‌ها با خريد دو ميليارد و 669 ميليون دلار انواع كالاي ايراني، دومين كشور بزرگ واردكننده كالا از ايران بودند.
سهم چين از كل صادرات غيرنفتي ايران در اين مدت به 14.37 درصد رسيد. امارات متحده عربي با دو ميليارد و 409 ميليون دلار در جايگاه سوم قرار گرفت و تنها 12.97 درصد از كل صادرات غيرنفتي كشورمان به اين كشور اختصاص يافت. بر اساس اين گزارش، هند با يك ميليارد و 125 ميليون دلار و افغانستان با 876 ميليون و 480 هزار رتبه‌هاي چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.


* اقلام عمده وارداتي
در يازده ماهه سال جاري بنزين عمده‌ترين كالاي وارداتي كشورمان بود و با اختصاص 9 درصد از كل ارزش واردات و 16.13 درصد از وزن جايگاه نخست را به خود اختصاص داد.
شمش از آهن و فولاد غيرممزوج با 3.72 درصد سهم ارزشي و 8.2 درصد سهم وزني در جايگاه دوم قرار گرفت و گندم با 2.27 درصد سهم ارزشي و 9.3 درصد سهم وزني رتبه سوم را به خود اختصاص داد.


* كشورهاي عمده صادركننده كالا به ايران ‏
براساس اين گزارش دفتر آمار و فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران در مدت ياد شده امارات متحده عربي 29.42 درصد از كل ارزش واردات كشورمان را به خود اختصاص داد و به عنوان بزرگترين كشور صادركننده كالا به ايران رتبه نخست را در ميان ساير كشورها به خود اختصاص داد.

آلمان با اختصاص 8.46 درصد سهم ارزشي رتبه دوم را به خود اختصاص داد و كشور چين نيز با 8.32 درصد سهم در رتبه سوم جاي گرفت. كشورهاي كره و سوئيس نيز به ترتيب 6.27 درصد و 3.85 درصد از ارزش كل واردات ايران را به خود اختصاص دادند و در رتبه‌هاي چهارم و پنجم قرار گرفتند

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 439

بازدید دیروز 1379

بازدید ماه 30482

بازدید کل 525370

اکنون 237 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت