گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

افزایش 4 درصدی مصرف جهانی الیاف تا 90 میلیون تن در سال 2012

 

 افزایش 4 درصدی مصرف جهانی الیاف تا 90 میلیون تن در سال 2012


مصرف جهانی الیاف در سال 2012 با رشد 4 درصدی مواجه بوده و به مقدار 90 میلیون تن رسیده است.

به گزارش دفتر مطالعات آماری و راهبردی انجمن صنایع نساجی ایران و به نقل از نشریه chemical fibers international، الیاف بشر ساخته با 7 درصد رشد به 58 میلیون تن رسید این در حالیست که این الیاف 65 درصد از کل الیاف مورد مصرف در جهان را شامل می شود.

پنبه با سهم 28 درصدی از کل الیاف مصرفی در جهان با 3 درصد کاهش در مصرف به رقم 25 میلیون تن رسیده است. الیاف گیاهی به غیر از پنبه با سهم 5 درصدی از مصرف الیاف جهان تنها 5 میلیون تن از این مقدار را تشکیل می دهد.مصرف الیاف پشم با سهم 1.3 درصدی از کل به طور خالص 1.15 میلیون تن در این سال بوده است. مصرف الیاف ابریشم برابر با 650,000 تن بوده که سهم 0.7 درصدی از کل مصرف الیاف را دارا می باشد.

 افزایش 4 درصدی مصرف جهانی الیاف تا 90 میلیون تن در سال 2012


پوشاک

49 درصداز الیاف صرف تولید پوشاک شده که بالغ بر 44 میلیون تن بوده است. تجارت این الیاف با رشد 3 درصدی در سال 2012 بالغ بر 1 تریلیون دلار برآورد شد.

تجارت پوشاک چین در سال 2012نزدیک به 420 میلیارد دلار، با رشد 2 درصدی همراه بوده است. چین 42 درصد از تجارت و 49 درصد از صادرات جهانی پوشاک را به خود اختصاص داده است. دیگر کشورهای آسیایی 30 درصد در تجارت و 29 درصد در صادرات پوشاک دنیا دخیل اند. اتحادیه اروپا ، 10 درصد ، آمریکا 10 درصد ، ترکیه، خاورمیانه و آفریقا 9 درصد از تجارت جهانی پوشاک را به خود اختصاص داده اند.

منسوجات خانگی

در سال 2012 مصرف الیاف در منسوجات خانگی با سهم 9 درصد از کل نزدیک به 8 میلیون تن بوده است که با کاهش 2 درصدی همراه بوده است.تجارت این محصولات با کاهش 1 درصدی، 76 میلیارد دلار برآورد شده است. بیشترین تولیدات مربوط به کالای خواب، حوله، پرده و رومیزی می باشد . مبلمان و پارچه و الیاف مورد مصرف در مبلمان و صندلی در بخش منسوجات صنعتی و دیگر مصارف طبقه بندی می شوند.

تجارت دلاری چین در سال 2012 بالغ بر 30 میلیارد دلار بوده که با رشد 6 درصدی همراه بوده است. چین 40 درصد از تجارت و 60 درصد از صادرات منسوجات خانگی را به خود اختصاص داده است. هند 14 درصداز تجارت و 9 درصد از صادرات منسوجات خانگی را به خود اختصاص داده است. پاکستان 6 درصد از تجارت و 9 درصد از صادرات منسوجات خانگی را به خود اختصاص داده شده است. کشورهای آسیایی 8 درصد از تجارت و 5 درصد در صادرات منسوجات خانگی جهان دخیل هستند.

فرش و کفپوش

تجارت فرش و کفپوش در سال 2012 برابر با 34 میلیاد دلار بوده که با کاهش 2 درصدی همراه بوده است. مقدار تجارت 3 درصد کاهش داشته و به مقدار 4 میلیارد مترمربع رسیده است. 7 درصد از کل الیاف مصرفی جهان مربوط به تولید فرش و کفپوش بوده که معادل با 5.9 میلیون تن است.

در سال 2012 آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) 27 درصد از فروش دلاری ، اروپا 24 درصد، ترکیه، خاورمیانه و آفریقا 17 درصد، چین 11 درصد، هند 10 درصد، دیگر کشورهای آسیایی و اقیانوسیه 10 درصد از تجارت را به خود اختصاص داده اند. ترکیه، خاورمیانه و آفریقا بزرگترین صادرکنندگان با سهم 33 درصد از کل بودند و پس از آنها به ترتیب چین با سهم 22 درصد، اروپا با سهم 13 درصد، هند با سهم 12 درصد، آمریکا و کانادا با سهم 12 درصد از کل صادرات فرش و کفپوش در رده های بعدی قرار دارند.

منسوجات صنعتی و غیره

در سال 2012 مصرف الیاف در منسوجات صنعتی و سایر موارد مصرف بالغ بر 32 میلیون تن بوده که رشد 8 درصدی را نشان می دهد. این مقدار 36 درصد از کل مصرف الیاف را شامل می شود. رشد مصرف الیاف در صنعت سریعتر از سایر موارد بوده است.

چین بزرگترین تولید کننده (با سهم 44 درصد جهانی)، صادرکننده و مصرف کننده این منسوجات در جهان به شمار می رود. هند 10 درصد از تولیدات، اقیانوسیه و دیگر کشورهای آسیایی 19 درصد از تولیدات، اروپا 9 درصد و NAFTA ، درصد از تولیدات را به خود اختصاص داده است.

بازار صادرات منسوجات فنی تحت تسلط چین، آلمان، ایالات متحده، ایتالیا، ژاپن، کره، تایوان ، فرانسه، انگلیس و هنگ کنگ می باشد. این 10 کشور در 5 سال گذشته سهم خود را از صادرات این نوع منسوجات تا 70 درصد افزایش دادند.

تولید منسوجات بی بافت و نمدی در سال 2012 شاهد رشد درصدی و معادل با 8 میلیون تن بوده است. این منسوجات بیشترین مصرف الیاف در بخش منسوجات صنعتی به خود اختصاص داده اند. در این بخش سهم چین 27 درصد، سهم ترکیه و اتحادیه اروپا 28 درصد ، سهم ایالات متحده 19 درصد، سهم اقیانوسیه و دیگر کشورهای آسیایی 17 درصد، سهم آفریقا و خاورمیانه 4 درصد و سهم دیگر کشورهای آمریکایی 5 درصد از مصرف الیاف در تولید منسوجات صنعتی جهان را به خود اختصاص داده اند.

 افزایش 4 درصدی مصرف جهانی الیاف تا 90 میلیون تن در سال 2012


منبع: chemical fibers international international
ترجمه: مهندس حمیده تشکری شاد

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 176

بازدید دیروز 1314

بازدید ماه 25384

بازدید کل 520272

اکنون 162 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت