گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

افزایش قابل توجه تولید الیاف پلی استر و ویسکوز

 

افزایش قابل توجه تولید الیاف پلی استر و ویسکوزدر سال 2012، تولید جهانی الیاف شیمیایی با رشد 3.4 میلیون تنی یا 6.1 درصدی به 59.1 میلیون تن رسید.

به گزارش دفتر مطالعات آماری و راهبردی انجمن صنایع نساجی ایران، تولید جهانی الیاف مورد مصرف در نساجی نیز با افزایش 2.9 میلیون تن یا 3.6 درصد بالغ بر 84 میلیون تن بود. بطور کلی، تولید الیاف طبیعی (پنبه، پشم، ابریشم، کتان) با کاهش 1.9 درصدی به 25 میلیون تن رسید. سهم الیاف شیمایی از کل بازار جهانی الیاف در حدود 70 درصد افزایش یافت.

در بین الیاف شیمیایی، تولید الیاف سنتتیک 55 میلیون تن (5.7 درصد افزایش) و تولید الیاف سلولزی 4 میلیون تن (11.8 درصد افزایش) بود.

بر اساس این گزارش، نقش غالب آسیا در تولید جهانی الیاف شیمیایی رو به رشد است. در سال 2012، در حدود 86 درصد از تولید الیاف سنتتیک به آسیا (چین 63 درصد، هند 7 درصد، تایوان 4 درصد)، 4.5 درصد به ایالات متحده آمریکا، 5 درصد به اروپا، 2 درصد به بقیه بخش‌های آمریکا و 1.9 درصد به ترکیه اختصاص داشت.

الیاف پلی‌استر: تولید 30 میلیون تنی توسط چین

در سال 2012، تولید جهانی الیاف پلی‌استر با افزایش 7 درصدی یا 2.75 میلیون تنی روبرو شد و به 43.3 میلیون تن رسید. در این بین، 28.7 میلیون تن (9 درصد افزایش) نخ‌های فیلامنت و 14.6 میلیون تن (3 درصد افزایش) الیاف استیپل بودند. بدین‌ معنی که از کل پلی‌استر تولید شده در جهان، 66 درصد نخ فیلامنت و 34 درصد الیاف استیپل بوده است. از کل الیاف سنتتیک تولید شده در جهان نیز (با لحاظ کردن پلی‌پروپیلن) در حال حاضر در حدود 79 درصد مربوط به پلی‌استر است.

در سال 2012، سهم چین در تولید جهانی الیاف پلی‌استر باز هم افزایش یافت و با رشد 2.5 درصدی به 71 درصد رسید (نخ‌های فیلامنت 75 درصد، الیاف استیپل 62 درصد) و پس از آن کشور هند با سهم 8 درصدی، کشورهای آسه‌آن با سهم 7 درصدی و تایوان با سهم 3 درصد قرار دارد. سهم اروپا (بدون در نظر گرفتن سهم 1 درصدی ترکیه) به 1.8 درصد رسیده و سهم ایالات متحده آمریکا نیز 2.8 درصد است.
روندهای موجود در سال های پیشین در سال 2012 نیز ادامه یافتند. چین باز هم جایگاه خود را به عنوان مهم‌ترین تولیدکننده پلی‌استر در جهان استحکام بخشید. در سال 2012، تولید این کشور با رشد 2.65 میلیون تنی یا 9 درصدی به 30.6 میلیون تن رسید. همچون سال‌های قبل، تولید نخ‌های فیلامنت با نرخ بیشتری نسبت به تولید الیاف استیپل افزایش یافت.

نرخ بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در چین در بخش تولید نخ‌های فیلامنت به 75 درصدی و در بخش تولید الیاف استیپل به 68 درصد رسید. از سوی دیگر، توسعه ظرفیت تولید طی سال‌های 2013 و 2014 در بخش نخ‌های فیلامنت از 28.7 به 29.2 میلیون تن و در بخش الیاف استیپل از 13.4 به 14 میلیون تن خواهد بود.

در بسیاری بخش‌های دیگر، تولید الیاف پلی‌استر با کاهش جزئی روبرو شد (اروپای غربی، ترکیه، ژاپن، کره، تایوان). تولید تنها در هندوستان، اروپای شرقی و به میزان قابل توجهی در کشورهای آمریکایی افزایش یافت. تولید الیاف پلی استر در ایالات متحده آمریکا با رشد 10 درصدی همراه بود.

ظرفیت جهانی تولید الیاف پلی‌استر در ابتدای سال 2013 در حدود 58.4 میلیون تن در سال تخمین زده شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال مذکور بالغ بر 60.2 میلیون تن در سال باشد. طی مدت مذکور این انتظار وجود دارد که ظرفیت تولید نخ فیلامنت پلی‌استر و الیاف استیپل پلی‌استر هر دو به میزان 0.9 درصد افزایش یابند.

رشد 3 درصدی تولید پلی‌پروپیلن

تولید جهانی الیاف پلی الفین (به ویژه پلی پروپیلن) با 110 هزار تن افزایش و یا رشد 3 درصدی به 4.88 میلیون تن در سال 2012 رسید و این در حالی است که در این بین تولید نخ های فیلامنت 3.84 میلیون تن (رشد 3 درصدی) و تولید الیاف استیپل بدون تغییر به میزان 1.04 میلیون تن بوده است.

بزرگترین تولیدکنندگان نخ‌های فیلامنتی در این سال بدون تغییر باقی ماندند: اروپای غربی، چین، ایالات متحده آمریکا (با در نظر گرفتن نخ‌های BCF مورد مصرف در کفپوش‌ها) و ترکیه، اما تولید در برخی کشورهای دیگر نیز افزایش یافته است. سهم اروپا (منهای ترکیه) و آمریکای شمالی در این بین به ترتیب از 19 و 15 درصد در سال 2010 به 17 و 13 درصد در سال 2012 رسید و این در حالی است که سهم چین از 19 درصد به 20 درصد افزایش یافت.

در خصوص الیاف استیپل پلی‌پروپیلن، بی‌بافت‌ها و کفپوش‌های سوزن‌زنی شده، نواحی غربی اروپا (با سهم 45 درصد)، ایالات متحده آمریکا (با سهم 14 درصد)، چین (با سهم 9 درصد) و ژاپن (با سهم 5 درصد) همچنان بزرگترین تولیدکنندگان هستند اما میزان تولید در کشورهای مذکور (به جز چین با رشد 3 درصدی تولید) به میزان کمی کاهش یافته است.

بطور کلی ظرفیت تولید سالیانه الیاف پلی‌پروپیلن در جهان در ابتدای سال 2013 در حدود 6.8 میلیون تن بوده و تا پایان سال 2014 با افزایش 55 هزار تنی روبرو خواهد شد. نرخ بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در این بخش همچنان پایین است (در سال 2012: در حدود 72 درصد برای نخ‌های فیلامنت و 71 درصد برای الیاف استیپل) اما این نرخ در کشورهای مختلف تفاوت قابل توجهی با یکدیگر داشت (بین 55 تا 85 درصد). بیشترین نرخ بهره‌برداری در زمینه تولید الیاف استیپل مربوط به کشورهای اروپای غربی بود با 85 درصد بهره‌برداری و در مورد نخ‌های فیلامنت نیز بیشترین نرخ به ترکیه تعلق داشت (84 درصد). ایالات متحده آمریکا کمترین نرخ بهره‌برداری در هر دو مورد را داشته که در زمینه تولید نخ‌های فیلامنت 64 درصد و در زمینه تولید الیاف استیپل فقط 55 درصد بوده است.

الیاف پلی‌آمید: افزایش 14 درصدی تولید چین

در سال 2012، تولید جهانی الیاف پلی‌آمید، (PA6 و PA66) نسبت به سال‌های قبل از رشد بیشتری برخوردار بود که دلیل آن نیز توسعه قابل توجه تولید چین می‌باشد (افزایش 14 درصدی). در مقایسه با رکورد تولید سال 2010، تولید در اروپای غربی و ایالات متحده آمریکا هریک به میزان 60 هزار تن کاهش یافت (اروپای غربی 16-% و ایالات متحده آمریکا 9-%).

منبع: Chemical Fibers International 3/2013

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 478

بازدید دیروز 1116

بازدید ماه 27949

بازدید کل 522837

اکنون 150 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت