گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

بودجه انبساطي؛ آش رونق اقتصادي با پيازداغ تورماين روزها سخن از بودجه 89 کل کشور به جزء جدا نشدني اظهارات‏‎ ‎مقامها، کارشناسان و فعالان اقتصادي تبديل شده است‎.
‎در همين راستا نيز روزنامه قدس اين بودجه را طي روزهاي گذشته از‎ ‎ابعاد گوناگون مورد بررسي تحليلي کارشناسان قرار داده است، اما مطلبي که تاکنون‎ ‎بارها مطرح شده و از سوي هيچ مقام مسؤول دولتي مورد تأييد قرار نگرفته بود تا در‎ ‎خصوص پيامدهاي آن بحث شود، انبساطي بودن بودجه بود، هرچند کارشناسان و نمايندگان‎ ‎مجلس بارها به اين نکته تأکيد کرده بودند‎.


‎ديروز اما رئيس کل بانک مرکزي که احتمالاً سال آينده مسؤوليتي‎ ‎بزرگ براي هدايت نقدينگي بودجه دارد با اعتراف به انبساطي بودن بودجه، راهکارهاي‎ ‎خود براي هدايت اين حجم پول را هم بيان کرد‎.
‎بهمني چه گفت؟‎
‎رئيس کل بانک مرکزي از سياست انبساطي پولي دولت در سال آينده و‎ ‎پيش بيني نرخ رشد نقدينگي 23 درصد در پايان سال، خبر داد‏‎.


‎محمود بهمني، سياستهاي پولي دولت را در حال حاضر انبساطي اعلام‎ ‎کرد و با بيان اينکه دليل اين امر کمک به بخش توليد کشور است، گفت: با توجه به اين‎ ‎امر، پيش بيني مي شود که رشد نقدينگي پايان امسال به حدود 23 درصد برسد که بيش از‎ ‎رقم رشد نقدينگي 5/16 درصد پايان سال گذشته خواهد بود‏‎.
‎رئيس کل بانک مرکزي افزود: در زماني که قصد کمک به بخش اشتغال،‎ ‎افزايش سرمايه گذاري و توليد را داريم، اگر فکرمان صرفاً انقباضي، کاهش نقدينگي و‎ ‎تورم باشد، به بخشهاي مورد نظر لطمه وارد مي شود، بنابراين بايد نقطه بهينه اي را‎ ‎انتخاب کنيم تا بتوانيم اشتغال و سرمايه گذاري را همزمان با حفظ نرخ تورم داشته‎ ‎باشيم‎.
‎به گفته وي، بانک مرکزي هم اکنون سياستهاي انبساطي را مد نظر‎ ‎دارد، ضمن اينکه از افزايش نرخ تورم جلوگيري کرده و نقدينگي را کنترل مي کند‎.

‎ساز مخالف‎ ‎
اگرچه رئيس کل بانک مرکزي کمک به توليد را بهانه سياستهاي‎ ‎انبساطي دولت براي سال آينده مي داند، اما همه با او در اين نکته موافق نيستند،‎ ‎بسياري از کساني را که نظر متفاوتي با اين مقام دولتي دارند مي توان در ميان‎ ‎نمايندگان مجلس پيدا کرد‎.


‎در همين راستا نايب رئيس کميسيون تلفيق افزود: مشکلات ديگري در‎ ‎زمينه رشد نقدينگي وجود دارد که گرچه گفته مي شود رشد نقدينگي کاهش يافته، ولي حجم‎ ‎نقدينگي در حال حاضر به 211 هزار ميليارد تومان رسيده که حاکي از نرخ رشد 12 تا 13‏‎ ‎درصدي نقدينگي دارد‎.
‎جعفر قادري افزود: نقدينگي در عين افزايش در جامعه در خدمت‎ ‎توليد و بخشهاي توليدي قرار ندارد و توليد کنندگان از کمبود نقدينگي گلايه دارند‎.
‎نايب رئيس کميسيون تلفيق با بيان اينکه قانون بودجه سال 88‏‎ ‎شديداً انقباضي بود، گفت: پرداختهاي بودجه در سال جاري 3 درصد کمتر است اما بودجه‏‎ ‎سال آينده رشد بالاي 30 درصد و سياست انبساطي را دنبال مي کند که پيش بيني مي شود‏‎ ‎در زمينه تورم مشکلاتي ايجاد کند به ويژه اينکه قانون هدفمند کردن يارانه ها اجرا‎ ‎شود‎.
‎يکي ديگر از اعضاي کميسيون تلفيق مجلس نيز گفت: اجراي طرح‎ ‎هدفمندي يارانه ها در سال آينده 25 تا 30 درصد تورم ايجاد خواهد کرد که رشد نقدينگي‏‎ ‎ناشي از بودجه انبساطي اين تورم را تشديد مي کند‎.
‎حسن ونايي افزود: يک تورم معمولي هر سال ايجاد مي شود و علاوه‎ ‎بر آن تورم ناشي از جهش قيمت از محل آزادسازي يارانه حاملهاي انرژي ايجاد خواهد شد‎ ‎که در خوشبينانه ترين حالت علاوه بر تورم موجود 25 تا 30 درصد تورم ديگر ايجاد‏‎ ‎خواهد کرد‎.


‎عضو کميسيون تلفيق مجلس در مورد تورم معمولي در سال آينده تصريح‎ ‎کرد: با توجه به اينکه لايحه بودجه 89 کاملاً انبساطي و با رشد 34 درصد نسبت به‏‎ ‎قانون بودجه سال جاري افزايش يافته، پيش بيني مي شود حجم نقدينگي به دنبال آن‎ ‎افزايش پيدا کرده و تورم انتظاري مانند سالهاي قبل را در پي داشته باشد‎.

‎تورم بهتر از رکود‎
‎اما همه نمايندگان نيز اين قدر تند و تيز با بودجه 89 برخورد‏‎ ‎نکردند و برخي با اين پيش فرض که ما در هر صورت تورم خواهيم داشت، گزينه تورم همراه‎ ‎با رکود را بدتر از تورم همراه با رونق توليد دانسته و بر اين باورند که چنانچه‎ ‎بودجه انبساطي باعث شود که چرخ توليد به حرکت درآمده و رکود موجود شکسته شود، بايد‎ ‎از آن استقبال کرد‎.
‎هادي قوامي، عضو هيأت رئيسه کميسيون تلفيق بودجه به خبرنگار ما‏‎ ‎گفت: لايحه بودجه سال 1389 بايد با توجه به شرايط رکودي اقتصاد جهاني و اتفاقهايي‏‎ ‎که در سال آينده مي افتد به صورت انبساطي تصويب شود تا گرفتار تورم يا رکود نشويم‎.
‎در همين راستا يک کارشناس اقتصادي نيز گفت: در شرايط کنوني دولت‎ ‎بايد با اعمال سياست انبساطي براي بخش خصوصي همراه با اعمال انضباط مالي براي بخش‎ ‎دولتي، زمينه برگشتن رونق به اقتصاد را فراهم کند‎.

‎هوشنگ شجري اظهار داشت: اگر اقتصاد در وضعيت تورمي يا رکودي‎ ‎باشد، سياستهايي که بايد اعمال شوند کاملاً مشخص هستند؛ سياستهاي انبساطي پولي و‎ ‎مالي در وضعيت رکود و سياستهاي انقباضي پولي و مالي در وضعيت تورم‎.
‎وي افزود: اما اقتصاد ايران در حال حاضر در وضعيت تورم رکودي‎ ‎قرار دارد و در اين حالت، سياستهاي مذکور کارآيي خود را از دست مي دهد‎.
‎اين کارشناس اقتصادي اضافه کرد: مشکل اساسي در اين وضعيت اين‎ ‎است که رکود، اعمال سياستهاي انبساطي و تورم، اعمال سياستهاي انقباضي را ايجاب مي‎ ‎کند، بديهي است که اعمال هر دو سياست به طور همزمان مشکلات زيادي ايجاد مي کند، مگر‎ ‎اينکه بتوان وضعيت اقتصاد از نظر ريشه هاي تورم و رکود را به طور دقيق مشخص کرد‎.


‎وي افزود: بررسي وضعيت اقتصادي ايران در حال حاضر نشان مي دهد‎ ‎که منشأ رکود، وضع خاص بخش خصوصي به دلايل مختلف از قبيل کاهش شديد اعتبارات بانکي،‎ ‎مقررات دست و پا گير، بحران بي اعتمادي و بالا بودن هزينه توليد است‎.
‎شجري يادآور شد: در حالي که منشأ تورم به سياستهاي مالي دولت‎ ‎مرتبط مي شود از قبيل افزايش چشمگير مخارج دولت به خصوص مخارج جاري، برداشتهاي مکرر‎ ‎از ذخاير ارزي نيز حجم عظيمي از نقدينگي را از مسيرهاي غيرمولد به اقتصاد تزريق مي‎ ‎کند‎.  همچنين بايد از در اختيار گرفتن بانک مرکزي به عنوان‎ ‎بازوي پولي خزانه داري و همچنين از بي برنامگي حاکم بر دولت، نام برد. با توجه به‎ ‎اين 2 مورد، نتيجه منطقي اين است که در بخش خصوصي سياستهاي انبساطي و در بخش دولتي‏‎ ‎سياستهاي انقباضي اعمال شود‎.
‎اين اقتصاددان گفت: اين امر يعني ايجاد فضاي بازتر براي بخش‎ ‎خصوصي و اعمال محدوديتهاي پولي و مالي در بخش دولتي که مي تواند سرآغاز سياست جدي‎ ‎در اقتصاد ايران باشد‎.‎


آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 479

بازدید دیروز 1116

بازدید ماه 27950

بازدید کل 522838

اکنون 160 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت